Apple bir ekim etkinliği yapmayacak ancak yeni ürünler geliyor

23.05.2023
3
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Apple bir ekim etkinliği yapmayacak ancak yeni ürünler geliyor

Teknoloji devi Apple, sene bitmeden bazı dedikoduların aksine bir ekim aktifliği yapmayacak gibi görünüyor.

Eylül ayında çok sayıda ürün tanıtan Apple, şimdiye kadar bir ekim aktifliği de tasarlıyor sınıyordu. Apple ’a müteveccih sağlam kaynaklardan Mark Gurman ’a göreyse bu söz mevzusu olmayabilir. Yüzde 100 kesin değil ancak Apple ’ın bir ekim aktifliği yapmayacağı, 2022 ’nin öteki yeni ürünlerini resmi sitesinden basın bültenleri ile tanıtacağı aktarılıyor. Bunu daha evvel de yapan başka bir deyişle aktiflik haricinde de ürün tanıtımları hakikatleştiren şirket, önümüzde ay karşımıza yeni iPad ’ler ve Mac ’ler ile çıkabilir.

Burada spesifik olarak temel iPad ile yeni iPad Pro modelleri görücüye çıkarılacak. Yeni tabletlerden Pro ’lar, daha evvel söylendiği kadarıyla şimdi olduğu gibi üç pin değil dört pine sahip Smart Connector bağlantı ile yolda bulunuyor. Apple ’ın ekstra pin ile beraber iPad ’lere biraz daha gelişmiş aksesuarlar tasarlayabileceği, onlara daha rahat biçimde efor verebileceği hipotez ediliyor. Mark Gurman ’a göre yeni 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro modelleri M2 operasyoncuya ve kablosuz şarj özelliğine sahip olacak.

Yeni tablet modelleri, tasarımsal açıdan genel yapılarına gözetecekler ve özellikle kablosuz şarj ile dikkat toplayacaklar. Burada arkadaki büyük planlanan Apple logosu üzerinden mıknatıs temelli MagSafe takviyeyi verilecek gibi duruyor.

Peki bu temel seviye yeni iPad hakkında başka neler biliniyor? Geçtiğimiz ay çıkan detaylara tekerrürden bakarsak işletmeden gelecek bir sonraki temel seviye iPad modeli köşeli kenarlara sahip olacak. 10. nesil olarak geçen tablet, tasarımsal olarak aktüellenecek ancak çerçeveler yeniden kalın olacak. Çünkü üründe alt çerçeveye yerleştirilmiş bir fiziksel Touch ID sensörü kullanılacak.

Touch ID ’yi yeni nesil “Air” modellerde efor butonuna koyan Apple, bunu yüksek olasılıkla maliyet sebebiyle temel modelde seçim etmeyecek. Eforunu A14 Bionic operasyoncudan alacak 3.5mm kulaklık girişi “olmayan” tablet, AKILB-C portunu yetersiz etmeyecek ve Takviyesine De sahip olacak.

Apple ’dan önümüzdeki ay aynı zamanda M2 temelli operasyonculara sahip yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri de gelecek. Bu ürünlerin yerlerini alacakları modellerden harekâtçı haricinde bir fark taşıması bilave edilmiyor. Bu arada Mark Gurman bugün bir balaka daha verdi. Ünlü kaynağa göre 2023 ’şöhret eylül ayında gelecek iPhone 15 serisinde bir iPhone 15 Pro Max olmayacak. Apple ’ın bunun yerine yeni ailenin en iyisi için iPhone 15 Ultra adını seçim edeceği aktarılıyor. iPhone 15 ’ler için şimdiden çıkan öteki kilit detaylar ise dolaysız olarak burada yer alıyor.

Peki Apple ’dan teçhizat tarafında 2022 özelinde şimdiye kadar neler geldi? Bu mevzuda ortaya çıkan aktüel tablo altta:

Mart ayı itibarıyla gelenler:

-Minik ancak çok güçlü bilgisayar Mac Studio
-27 inç 5K gelişmiş monitör Studio Display
-5G dayanağına sahip daha önceki tasarımlı Yeni iPhone SE
-M1 harekâtçı taşıyan 5G ’li Yeni iPad Air

Haziran ayı itibarıyla gelenler:

-M2 operasyonculu Yeni MacBook Air
-M2 operasyonculu Yeni 13 inç MacBook Pro

Eylül ayı itibarıyla gelenler:

-Dört değişik modelden oluşan iPhone 14 ailesi
-ANC performansını ikiye katlayan AirPods Pro 2
-Zorlu koşullara ve sporculara özel Watch Ultra
-Sıcaklık sensörü kazanan Watch Series 8
-Temel lüzumlar için en iyi çözüm Watch SE 2

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.