Ağza takılarak sesinizi dışarıya vermeyen ilginç mikrofon

08.02.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Ağza takılarak sesinizi dışarıya vermeyen ilginç mikrofon

Teknoloji dünyasında zaman zaman çok eksantrik ürünler karşımıza çıkıyor. Bunların en yenisi bir mikrofon modeli oldu.

Panasonic altında yer aldığı aktarılan şirketlerden Shiftall, hazırladığı ürünü ile çok ses getirdi. Tasarımını yukarıyada gördüğünüz beyaz renkli ürün, esasta bir mikrofon. Ağza takılması için planlanan ürün, şahısların sesini yerleşik mikrofonlar ile alıyor ve Bluetooth üzerinden istenilen rastgele bir aygıta kablosuz olarak aktarıyor. Yapısı gereği şahsın sesini civardaki öteki şahıslara vermeyen Yüzde 100 kesmiyor model, iş yeri kullanımı yanında sanal gerçeklik başlıkları için de potansiyel bir kullanım sunuyor.

Firma yukarıyadaki görsellerde spesifik olarak bu kullanıma odaklanıyor. Bu ürün ve sanal gerçeklik başlıkları bir arada gerçekten çok eksantrik görünüyor. Satışa çıktığı zaman yurt dışında 140 dolar gibi bir maliyetten satılacak balakası verilen ürün, son yarıyılda gördüğümüz bambaşka anlamlar yaratabilecek en eksantrik ürünler arasına giriş yapıyor.

Yakında metaverse dünyalarına giriş için yeni bir sanal gerçeklik başlığı da geliyor. Meta, “Connect Conference” aktifliğini 11 Ekim tarihinde reelleştirilecek. Dolaysız olarak “metaverse” teması üzerine kurulacak faallikte kesin biçimde yeni bir VR / AR ya da karma hakikatlik başlığı karşımıza çıkarılacak.

Hatta şirketten faallik kapsamında birden fazla yeni ürün bülteni de gelebilir. Aynı zamanda Meta tertip edilecek faallikte müjdesini daha evvel burada verdiği “Horizon” aktüellemelerini de ayrıntılı olarak tanıtabilir.

Bu esrarengiz mikrofon yanında çok bu alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.