Samsung şirketinin Ukrayna genel merkezi de Rusya saldırılarına hedef oldu

16.06.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Samsung şirketinin Ukrayna genel merkezi de Rusya saldırılarına hedef oldu

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün oldukça makûs bir haber ile gündemde yer alıyor. Mevzunun merkezi Ukrayna.

Ukrayna güne Rusya ’nın kahreden hava saldırıları ile başladı. Ülkeyi işgal eden Rusya tarafından atılan roketler, Ukrayna ’nın en büyük kenti ve başkenti Kiev ’e düştü. Bu saldırılar ile sivil hedefleri vuran ve çok sayıda can kaybına neden olan Rusya, bir intikam olarak değerlendirilen bu saldırılar için yüksek olasılıkla spesifik hedefler belirlemedi. Hatta saldırılar sırasında Samsung firmasının Ukrayna genel merkezi de ciddi biçimde hasar gördü. Saldırıda dolaysız olarak ana bina vurulmadı ancak yan tarafına düşen roketler Samsung ’un genel merkezini yukarıyadaki resimlerde görebileceğiniz üzere büyük oranda etkiledi.

Samsung ’un Avrupa ’daki en büyük Araştırma Ve Geliştirme merkezlerinden birisine ev sahipliği yapan binada, başka şirketlerin de olduğu belirtildi. Henüz bu bina özelinde bir can kaybı haberi gelmiyor ancak Twitter ’a düşen detaylara bakılırsa çok sayıda yaralı bulunuyor. Haber merkezleri tarafından paylaşılan bilgilere göre Kiev ’e 75 değişik roket atıldı ve şimdiye kadar 8 şahıs hayatını kaybetti.

Samsung, geçtiğimiz yarıyılda Ukrayna ’yı işgal eden Rusya ’ya tepki olarak sevkiyatları bitirmiş ve operasyonu durdurmuştu. Ancak geçtiğimiz ay ortaya çıkan balakalara göre bu yakında tamamen değişebilir. Şayet yapılan açıklamalar ve ortaya atılan balakalar doğru çıkarsa şirket Rusya pazarına yine girmek için ekim ayını bilave ediyor.

Ekim ayında şirketin mahsullerini Rusya ’ya yollamaya başlayacağı ve internet üzerinden de satışa döneceği iddia ediliyor. Bu adımı ile çok büyük tepki sürükleme olasılığı olan Samsung ’un bu mevzudaki son kararı henüz bilinmiyor. Ancak son büyümeler ışığında bu tasarı rafa kaldırılabilir.

#Samsung It’s time to provide Ukraine with çağdaş weapons and earn hype for its brand. Anekdot only Elon can do almost free PR, but you can also too#Kyiv #russiaisaterrorisstate pic.twitter.com/JPA8difoCl

— Yaros Lav @SPASoman October 10, 2022

Görsel kaynak 1, 2

Samsung tasarıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.