Android telefonların görüşme kalitesini artıracak bir özellik yolda

28.03.2023
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Android telefonların görüşme kalitesini artıracak bir özellik yolda

Google, Android telefonların görüşme niteliğini artıracak bir özellik geliştiriyor. Bu özellik “Clear Calling” ismine sahip.

Android 12 işletim sisteminin yerini alan Android 13 işletim sistemi için Google çalışmalarına devam ediyor. İşletim sisteminin QPR1 Beta versiyonunda bulunan yukarıyada bahsettiğimiz “Clear Calling” özelliği, şahısların telefon görüşmelerini daha iyi / net / pak hale getirecek. Google tarafından net olarak belirtildiği üzere WiFi aramalarında çalışmayacak bu özellik, cerrah bazlı basmakalıp görüşmeleri ise arka tasarı hengamesini arınarak iyileştirecek.

Google ’ın açıklamasına göre bu altyapı aygıt içerisinde çalışacak, başka bir deyişle yapılan telefon görüşmeleri Google ’ın sunucularından geçmeyecek. Özellik için “bir hayli cerrah ile çalışacak” diyen Google, süreci umuyoruz küresel olarak kullanıma sunar ve öbür işletmeler de bu özelliği kendi Android telefonlarına entegre eder.

Peki Android 13 hali hazırda neler sunuyor? Kısaca üzerinden geçmek ismine yeni işletim sistemi artık daha fazla özelleştirme sunuyor. Artık kullanıcılar Google ’ın olmayan uygulamaların sembolünü değiştirerek ya da üzerlerinde başka tasarımsal farklılıklar yaparak ortak tasarım dilini özümseyen arayüzler oluşturabiliyor. Yeni işletim sistemi birden fazla dilde konuşan kullanıcılar için de hoş bir yenilik getiriyor. Artık bireyler her uygulama için ayrı ayrı dil belirleyebiliyor.

iPhone 15 serisinde aygıtlar arasındaki ekipmansal farklar çoğalabilir

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.