Elon Musk, Twitter ’ın CEO ’su dahil üst düzey idareyicilerini kovdu

27.11.2022
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, Twitter ’ın CEO ’su dahil üst düzey idareyicilerini kovdu

Twitter ’ı almak isteyen ancak daha sonra bıraktığı için dava edilen Elon Musk, yine almayı kabul ettiği Twitter ’da pakliğe başladı.

Tesla ve SpaceX ’in CEO ’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter platformunu kâğıt üzerinde 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak biliyorsunuz satım alım asıllaşmadı. Alım kararından sürpriz bir bülten yaparak bırakan Musk, daha sonra Twitter tarafından dava edilince alımı bitireceğini açıklamıştı. Dün bir açıklama yapan Musk, artık yüzde 100 kesin olarak Twitter ’ı satın aldığını duyurdu. Musk “Para için değil, insanlığa takviye etmek için Twitter ’ı aldım” dedi.

Bugün Twitter ’ın başına bütün olarak geçmeye başlayan Musk, ilk iş olarak Jack Dorsey ’den sonra Twitter ’ın CEO ’luk vazifesini üstlenen Parag Agrawal‘ı kovdu. Aynı zamanda firmanın CFO ’su Ned Segal için de kapının yolu gösterildi. Buna ek olarak firmanın siyaset şefi Vijaya Gadde, genel danışman Sean Edgett ve baş alıcı mesulü Sarah Personette de kovulan ehemmiyetli adlar arasında yer alıyor.

Bu hali hazırda kazançları çok iyi olan şahıslar, Elon Musk ’ın saldırısına çok üzülmüş olamazlar. Zira kovulan idareyiciler yüklü ödemeler ile işletmeden ufalıyor. Söylendiği kadarıyla Agrawal 38,7 milyon dolar, Segal 25,4 milyon dolar, Gadde 12,5 milyon dolar, Personette ise 11,2 milyon dolar çıkış parası alacaklar.

Dün işletmede büyük bir işten çıkarma yapmayacağını duyuran Musk, yeniden de üst düzey idareyiciler yanında birçok öteki personel ile yollarını ayıracaktır. Ancak Musk ’ın şimdilik bu mevzuda büyük bir adım atması bilave edilmiyor. İşleri yürüten kemik kadro bir müddet daha işletmede kalacaktır.

Elon Musk dün Twitter ’ın reklam verenlerine müteveccih olarak yaptığı açıklamasına “Twitter ’ı satın almamın sebebi, çok muhtelif inançların şiddete başvurmadan sıhhatli bir biçimde tartışılabileceği ortak bir dijital kent alanına sahip olmanın medeniliğin geleceği için ehemmiyetli olmasını düşünmemdir.” tümcesi ile başlamıştı.

Elon Musk ve Twitter atakları yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.