iPhone 15 serisinde cihazlar arasındaki donanımsal farklar artabilir

28.03.2023
9
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
iPhone 15 serisinde cihazlar arasındaki donanımsal farklar artabilir

iPhone 14 ailesi tanıtıldıktan sonra elbette iPhone 15 rivayetleri çoğalmaya başladı. Yeni seride teçhizatsal farklar büyüyebilir.

Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz iPhone 14 ailesi, dört değişik modelden oluşuyor. Ailede bütün olarak iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max bulunuyor. Bu vaziyet büyük olasılıkla 2023 iPhone ’larında da değişmeyecek. Yüzde 99 olasılıkla 2023 ’nam eylül ayında karşımıza iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max Bazı iddialara göre bu model “Apple Watch Ultra” adının kullanılması üzerinden 15 Ultra ismine de sahip olabilir çıkarılacak.

İşte bu şimdiden gündeme gelen modeller hakkında bir açıklama yapan Ming-Chi Kuo, Apple ’ın yeni seride modeller arasındaki teçhizatsal farkları büyüteceğini iddia etti. Burada özellikle “basmakalıp” ve “Pro” aygıtlar arasındaki farkın çoğalacağı düşünülüyor. Ancak süreç yalnızca bununla da kalmayabilir.

Söylendiği kadarıyla Apple yeni senede “Pro” modeller arasında da teçhizatsal bazı farklar karşımıza çıkarabilir. Misalin iPhone 15 Pro Max ya da 15 Ultra ’da yüksek optik yakınlaştırma getiren bir periskop kamera olabilir. Bu satın alım kararını gerçekten oldukça etkileyebilecek kilit teçhizat alttaki 15 Pro ’da ise kullanılmayabilir.

Apple ’ın bu ürün segmentasyonu taktiğini belirli kesimler ve belirli pazarlarda daha fazla satış / kâr elde etmek için tasarladığı aktarılıyor. Dünyanın en bedelli ve zengin teknoloji işletmesi olmasına karşın Apple her zaman satışlarını daha yüksek bir seviyeye getirmeye çalışıyor.

iPhone 14 modelleri hakkında kaçıranlar için Apple şu açıklamaları yapıyor: “Alıcılarımız iPhone ’larına her gün güveniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile öbür tüm iPhone ’lardan daha fazla geliştirme sunuyoruz. iPhone 14 Pro, sıradan kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi resimlerini ve videolarını sürüklemelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı gizeme Hep Sarih ekran ve Dynamic Island gibi yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak laflarını şöyle sürdürdü:

“Çığır açıcı güvenlik özellikleri kullanıcılara en çok gereksinim dinledikleri anda destekçi olarak daha da fazla güvenlik sağlıyor. Ayrıca inanılmaz güçlü ve tesirli A16 Bionic yonga ve tüm gün süren batarya ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

“Alıcılarımız her gün tüm işleri için iPhone ’a güveniyor. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ile çığır açıcı yeni teknolojiler ve ehemmiyetli güvenlik özellikleri geliyor. iPhone 14 Plus ’taki yeni ve daha büyük 6.7 inç ekran sayesinde kullanıcılar internette dolaşırken ekranlarında daha fazla içerikten yararlanabilecek, hatta daha fazla metin görüntüleyebilecek.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak laflarına şöyle devam etti:

“İki telefonda da loş ışık performansında büyük bir büyüme sağlayan güçlü ve yeni Ana kamera, 5G ve eSIM ile gelişmiş bağlantı özellikleri ve batarya ömrünü daha da iyileştiren A15 Bionic yonganın olağanüstü performansı bulunuyor. Bütün bu özellikler iOS 16 ile sıkı bir entegrasyon sağlayarak iPhone ’u her zamankinden daha bırakılmaz hale getiriyor.”  

iPhone 14 ve iPhone 15 ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.