Instagram meseleleri gündemde: “Hesapların askıya alınması ve aşırısı”

30.01.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Instagram meseleleri gündemde: “Hesapların askıya alınması ve aşırısı”

Meta ’nın en ehemmiyetli platformları arasında başı sürükleyen Instagram için bu sefer yeni bir özellik değil meseleler gündemde.

Instagram uygulaması bu aralar kullanıcılara iki değişik mesele yaşatıyor. İlk olarak yayınlanan son aktüelleme ile servisin iOS uygulaması çöküyor. En yeni iPhone ’larda da görülen bu mesele, özellikle bayağı akış içerisini dolaşırken kendisini gösteriyor. Ancak bazen Reels ya da Öyküler içerisinde dolaşırken de uygulamanın çöktüğü olabiliyor. İşletme yüksek olasılıkla bunun farkında ve çökme meseleleri bir sonraki aktüelleme ile çözülecek.

Bu arada can sıkıcı bir mesele daha gündemde. Özellikle bugün birçok kullanıcı hesabınız askıya alındı ihtarı ile karşılaşmaya başladı. Bu da bir problemden kaynaklanıyor, faal olmayan bazı hesapların bile durduk yere askıya alındığı aktarılıyor. Şirketin bu mevzuda da bir aktüelleme yayınlaması bilave ediliyor. Bu arada dakikalar içerisinde çok fazla takipçi kaybeden hesapların olduğu da söyleniyor.

Instagram’da birçok kullanıcının hesabı askıya alındı. pic.twitter.com/vqob1lqKv6

— Pusholder @pusholder October 31, 2022

Konu hakkında işletmeden gelen ilk açıklamada hesaplara giriş meseleyi için özür yalvardı ve çözümün yolda olduğu aktarıldı:

We’re aware that some of you are having issues accessing your Instagram account. We’re looking into it and apologize for the inconvenience. #instagramdown

— Instagram Comms @InstagramComms October 31, 2022

Instagram, bundan evvel aktüel abone sayıları ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamaya göre uygulama aktüel olarak aylık 2 milyar aylık faal kullanıcı rakamını erişmiş vaziyette. 2018 senesinde aylık 1 milyar faal kullanıcıyı geride bırakan Instagram, hali hazırda Facebook ’un gerisinde yer alıyor.

Meta ’nın kendi bilgilerine göre Facebook ’un şu an 2,96 milyar aylık faal kullanıcısı bulunuyor. Meta yaradılışı ile bir alt firma halini alan Facebook, yeni nesli kaybetti ancak hali hazırda milyarları bünyesine sürüklemeye sürdürüyor

Instagram meseleleri yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.