Apple CEO ’su Tim Cook, “yeni” Twitter ve aşırısı hakkında konuştu

14.12.2022
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Apple CEO ’su Tim Cook, “yeni” Twitter ve aşırısı hakkında konuştu

Apple CEO ’su Tim Cook, yapılan bir ziyaret kapsamında birçok açıklamada bulundu. Bunlar arasında “yeni” Twitter da vardı.

Apple ’ı Steve Jobs sonrasında bir sonraki seviyeye çıkaran başarılı CEO Tim Cook, basına çok fazla konuşan adlardan değil ancak kısa müddet evvel CBS Mornings ile bir ziyaret hakikatleştirdi. Cook bu ziyaret kapsamında birden fazla suale yanıt verdi. Bunlar arasında Twitter ’ın Elon Musk tarafından 44 milyar dolara satın alınması da yer alıyordu. Twitter ’daki son farklılıkların Twitter ile Apple arasındaki ilişki ve uygulamanın App Store ’daki varlığı için ne anlama geldiği sorulduğunda Cook, “Platformu sorgulamaya devam edeceklerini söylüyorlar ve ben de bunu yapacaklarına güveniyorum zira kimsenin platformunda nefret söylemi istemediğini düşünüyorum” dedi.

Tim Cook, negatif ekonomik göstergeler sebebiyle işe alımları yavaşlattıklarını da açıkladı. Cook, işe alımları tamamen durdurmadıklarını ancak artık bu mevzuda çok daha spesifik olduklarını belirtiyor. “İşe alımlara devam ediyoruz, ancak firmanın her yerinde işe alım yapmıyoruz.” diyen Cook, Apple ’dan sonraki hayatı için de “Apple ’sız bir hayatı hayal etmek çok güç” tümcesini kurdu.

Tim Cook, iPhone 14 ’lere gelen uydu özelliği hakkında da konuştu.  iPhone 14 ailesi kaçıranlar için 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinden oluşuyor ve bu modellerin hepsinde uydu üzerinden acil SOS özelliği yer alıyor. Telefonlar alındıktan sonraki iki sene boyunca fiyatsız olarak kullanılabilecek Sonrası için alınacak fiyat hali hazırda belli değil bu özellik, Apple tarafından telefonların sürüklemediği acil gidişatlarda hayat kurtarması için planlandı. Dün ABD ve Kanada merkezli olarak açılan özellik hakkında Cook şunları söyledi:

“Ben bir doğa yürüyüşçüsüyüm ve bu surattan sık sık telefonların sürüklemedi yerlere gidiyorum. Artık telefonların sürüklemediği yerlerde oluşan acil bir gidişatta irtibat kurabilmek olası ve bu gerçekten çok ehemmiyetli.” Cook ayrıca “saatte on beş bin mil süratle giden 100 mil uzaktaki bir uyduyla konuşabilmek harika bir duygu.” harika açıklamasını da yaptı.

Tim Cook açıklamaları yanında bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.