YouTube Premium paketinin Türkiye fiyatlarına zam geldi

13.05.2023
9
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
YouTube Premium paketinin Türkiye fiyatlarına zam geldi

Video alanının lideri konumunda yer alan YouTube, kazanç elde etme mevzusunda son yarıyılda tepki sürükleyen adımlar atıyor.

Bu adımlardan birisi sürpriz maliyet aktüellemesi oldu. YouTube Premium kutuyu yapılan zam kapsamında artık Türkiye ’de ve bazı öteki ülkelerde daha pahalıya satılıyor. Yapılan çoğalış ile beraber bireysel kutu 16,99 TL ’den 29,99 TL ’ye, aile tasarıyı 25,99 TL ’den 59,99 TL ’ye yükseldi. Daha evvel 169,99 TL olan senelik bireysel kutu ise artık 299,99 TL maliyete satılıyor. Mevzuda bir paylaşım yapan YouTube, çoğalış için kısaca “Pazarda yaşanan enflasyon ve yerel vergi farklılıkları gibi başkalaşımlara ayak uydurmak için bazen abonelik fiyatlarımıza aktüelliyoruz.” açıklamasını yapıyor.

YouTube bundan evvel Premium odaklı bir test ile gündeme gelmişti. Firma 4K çözünürlüğü Premium kutunun bir parçası haline getirme mevzusunda testlere başlatmıştı. Yurt dışında yaşayan birçok kullanıcı, Premium abonesi olmadan 4K YouTube videosu izleyemez hale geldi. Türkiye ’de hiçbir zaman sınanmayan bu altyapı, sürpriz olmayacağı üzere oldukça tepki çekti.

Bu tepkileri gören işletme neşelendiren bir geri adım atarak 4K ’yı Premium ’a koyma testini bitirdi. Başka Bir Deyişle şimdilik 4K çözünürlük için para ödemek gerekmeyecek. İşletmenin ileride buna benzer bir adımı tekerrür gündeme getirmesi pek bilave edilmiyor. Ancak dev işletmeler bazen tepkilere karşın böyle adımlar atabiliyor.

YouTube Premium zammı yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.