Google Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch tanıtıldı

17.02.2023
5
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Google Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch tanıtıldı

Uzun zamandır sızıntıları yapılan ekipman ürünleri Google Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch sonunda resmi olarak tanıtıldı.

İnternet devi Google ’ın daha evvel geleceğini müjdelediği ürünler artık tüm ayrıntıları ile karşımızda yer alıyor. Burada ilk olarak üst seviye uslu telefonlar Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro ile başlayalım. Ortak bir tasarımı paylaşan ve bizce hoş görünen telefonlar, selfie kamerasını bir ekran deliğine konumlandırıyor ve özellikle arka kamera modülleri ile fark yaratıyor. Elbette çok rakamda renkte hazırlanan telefonlar, teknik olarak da makûs ayrıntılara sahip değiller.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, eforlarını birçok öbür rakipleri gibi Snapdragon ya da MediaTek değil Google tarafından özel geliştirilen Tensor G2 harekâtçıdan alıyor. Geliştirme sürecinde Samsung ’un da yer aldığı bu harekâtçı, 4 nm imal sürecinden çıkıyor ve hemen hemen her şey için yeterli bir performans sunuyor. Google, Tensor G2 harekâtçısı ile pazarın en eforlusunu ortaya koymaya çalışmıyor.

Daha spesifik olarak bakarsak Avrupa başlangıç maliyeti 649 euro olan Pixel 7 modeli 6,23 inç 2400×1080 piksel 1400 nit 90 Hz gOLED ekran üzerine kuruluyor, 8 GB RAM ’e sahip ve 128 GB ya da 256 GB dahili depolama ile geliyor. Kablosuz şarj yardımlı 4.355 mAh batarya taşıyan telefonun önünde 10.8 megapiksellik bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise OIS ’e sahip 50 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya geliyor.

Avrupa başlangıç maliyeti 899 euro olan Pixel 7 Pro modeli ise 6,7 inç 3120×1440 piksel 1500 nit 120 Hz gOLED ekran üzerine kuruluyor, 12 GB RAM ’e sahip ve 128 GB ya da 256 GB dahili depolama ile geliyor. Kablosuz şarj yardımlı 5.000 mAh batarya taşıyan telefonun önünde 10.8 megapiksellik bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise OIS ’e sahip 50 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + OIS ’e sahip 48 megapiksel telefoto kameraları bir araya geliyor.

Pixel 7 Pro, kardeşinde olmayan bu telefoto kamera ile 4.8x optik, 30x dijital zoom getiriyor ve Google ’ın özel suni zihin sistemleri sayesinde iki telefon modeliyle de çok iyi resimler çekilebiliyor. Bilişimsel Resimcilik mevzusunda hudutları zorlayan ve aynı zamanda yüksek nitelikli 4K videolar da çekebilen Pixel 7 tezsi, iki sürpriz olmayacağı üzere en aktüel versiyon olan Android 13 üzerine kuruluyor.

Google Pixel Watch

Google Pixel Watch

Google Pixel Watch

Google Pixel Watch

Google Pixel Watch

Google Pixel Watch

Pixel 7 tezsi ile beraber gelen uslu saat modeli Google Pixel Watch ise çağdaş bir tasarımla karşımızda. Çerçevesiz gibi görünen ancak gerçekten kalın çerçeveler üzerine kurulan uslu saat, teknik olarak bakarsak 1,2 inç 320 ppi 1.000 nit AMOLED ekran üzerine kuruluyor, 41 mm gövde boyutuna sahip ve ekranını Corning Gorilla Glass 5 sırça ile gözetiyor. Eforunu Samsung Exynos 9110 ana harekâtçıdan ve Cortex M33 takviyeci harekâtçıdan alan uslu saat, 2 GB RAM ’e sahip, Wear OS 3.5 işletim sistemini taşıyor ve opsiyonel olarak Dayanağı Da bulunuyor.

50 metre derine kadar su geçirmeyen ve çok rakamda kalemde ayrıntılı etkinlik takibi yapabilen ürün, 24 saat batarya ömrü getiriyor ve nabız yanında EKG özelliğini de beraberinde getiriyor. Her zaman sarih özelliği bulunan Google Pixel Watch uslu saat modeli, Avrupa ’da 380 euro başlangıç maliyetine sahip olacak.

Google ’ın ekipman ürünleri maalesef Türkiye ’de satılmıyor. Bu açıdan Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch için resmi Türkiye satışları olmayacak. Ancak vasıtayı adlar özellikle uslu saati Türkiye pazarına kesinlikle getirecektir.

Google Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.