12. nesil Core i5 işlemcili ve RTX 3050 grafik kartlı dizüstü bilgisayar: Acer Aspire 7

14.06.2023
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
12. nesil Core i5 işlemcili ve RTX 3050 grafik kartlı dizüstü bilgisayar: Acer Aspire 7

Acer hem iş hem de reyin kullanımına müteveccih geliştirdiği yeni dizüstü bilgisayarını duyurdu. Acer Aspire 7 bünyesinde btemizlettiği RTX 3050 grafik harekâtçısıyla hem reyin tutkunlarını hem de profesyonel işlerle uğraşan şahısları hedef alıyor.

12. nesil Intel Core i5 operasyoncusundan efor alan bilgisayar şık bir gövdeyle geliyor. Üst segment dizüstü bilgisayar modellerinden alışkın olduğumuz alüminyum malzeme bu bilgisayarda da kullanılıyor. Full HD çözünürlüklü 15,6 inç IPS ekranı bünyesinde btemizleten Acer Aspire 7 modelinde ince ekran çerçeveleri yer alıyor.  Aspire 7 ayrıca görüntü niteliğini iyileştirmek ve kullanıcıların gözlerini gözetmek için izleme konforu ve renk hakimiyeti sunan Acer BlueLightShield ve Acer ExaColor özelliklerine de sahip.  Acer ExaColor, renk sıcaklığı ve kontrastta ince ayar yapma olanağı sunuyor. Acer BlueLightShield ise ekranın yaydığı mavi ışık ölçüsünü ayarlamaya imkân sağlıyor. Aspire 7 ’nin hava girişli klavye tasarımı soğutma performansını yükselttiği gibi hava girişi olmayan klavyeye mukayeseyle yüzde 10 ’a varan oranda daha fazla ısıyı dışarı atabiliyor.

Acer Aspire 7 dizüstü bilgisayarın Türkiye maliyeti ne kadar?

Depolama kapasitesi 512 GB olan bilgisayarda 8 GB RAM yer alıyor. 3 adet 1. nesil Tip A AKILB 3.2, Thunderbolt 4 ve  1 adet HDMI 2.0 bağlantı noktası bilgisayarın bağlantı noktaları arasında. Bütün dolu bataryayla 8 saate varan kullanım olanağı sunan bilgisayarın maliyeti ise 18.499 TL.

Alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.