Artık netleşti, Elon Musk Twitter ’ı sonunda satın aldı

01.05.2023
9
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Artık netleşti, Elon Musk Twitter ’ı sonunda satın aldı

Twitter ’ı almak isteyen ancak daha sonra bıraktığı için dava edilen Elon Musk, yine almayı kabul ettiği Twitter için son noktayı koydu.

Tesla ve SpaceX ’in CEO ’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter platformunu kâğıt üzerinde 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak biliyorsunuz satım alım asıllaşmadı. Alım kararından sürpriz bir ilan yaparak bırakan Musk, daha sonra Twitter tarafından dava edilince alımı bitireceğini açıklamıştı. Bugün bir açıklama yapan Musk, artık yüzde 100 kesin olarak Twitter ’ı satın aldığını duyurdu. Musk “Para için değil, insanlığa takviye etmek için Twitter ’ı aldım” dedi.

Dear Twitter Advertisers pic.twitter.com/GMwHmInPAS

— Elon Musk @elonmusk October 27, 2022

Musk, Twitter ’ın reklam verenlerine müteveccih olarak yaptığı yukarıyadaki açıklamasına “Twitter ’ı satın almamın sebebi, çok muhtelif inançların şiddete başvurmadan sıhhatli bir biçimde tartışılabileceği ortak bir dijital kent alanına sahip olmanın medeniliğin geleceği için ehemmiyetli olmasını düşünmemdir.” tümcesi ile başladı.

Elon Musk ’ın Twitter ’ı satın almasına neşelenenden çok üzülen bulunuyor. Birçok birey Elon Musk ’ın şahsiyetini, açıklamalarını ve Twitter ’ı kullanma biçimini beğenmiyor. İş dünyasında çok başarılı bir ad olan Musk, Twitter ile neler yapacak gerçekten büyük merak oluşturuyor.

Bugün işletmede büyük bir işten çıkarma yapmayacağını duyuran Musk, yeniden de birçok birey ile yollarını ayıracaktır. Musk ’ın özellikle mevcut üst idare ile yoluna devam etmeyeceği düşünülüyor. Özellikle mevcut CEO Parag Agrawal ile yollar kısa müddet içerisinde ayrılabilir, Musk kovmadan evvel Agrawal kendisi de istifa edebilir.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.