Buluta özel Logitech G Cloud Gaming Handheld tanıtıldı

21.04.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Buluta özel Logitech G Cloud Gaming Handheld tanıtıldı

Logitech ve Tencent Games imzalı buluta özel portatif reyin konsolu Logitech G Cloud Gaming Handheld tanıtıldı.

Logitech ve Tencent Games tarafından ortak çalışma yapılacak geliştirilen Logitech G Cloud Gaming Handheld, dolaysız olarak bulut reyin servisleri Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce Now üzerine kuruluyor. Aynı zamanda Google Play Store ulaşımı da olan zira Android işletim sistemi üzerine kurulan ürün, şimdilik yalnızca beyaz renkte geliyor, gücünü Snapdragon 720 harekâtçıdan alıyor ve yalnızca 4 GB RAM‘e sahip. Bu ekipmanlar elbette düşük ancak modelin bulut temelli yapısından dolayı Steam Deck gibi yüksek bir yerleşik performansa lüzumu bulunmuyor. Bu düşük teçhizat sayesinde 12 saat gibi yüksek bir kullanım ömrü elde edilebiliyor.

Normal Android oyunlarını oynamak için de kullanılabilen G Cloud Gaming Handheld, 7 inç boyutunda 1080P çözünürlüğe sahip 60 Hz bir IPS dokunmatik ekran taşıyor. İçerisinde spesifik olarak 6.000 mAh batarya olan makine, microSD kart yuvası ile geliyor ancak üzücü biçimde bir SIM / eSIM yuvası taşımıyor. Başka Bir Deyişle bu ürünşöhret bulut oyunculuk için aralıksız olarak Wi-Fi ’a bağlanması gerekiyor.

Microsoft ve Nvidia dayanağı sayesinde güzel bir reyin tecrübeyi sunacağı sarih olan 463 gramlık G Cloud Gaming Handheld, yurt dışında 360 dolarlık bir satış maliyetine sahip. İleride Türkiye ’de de satılmasını bilave ettiğimiz taşınabilir reyin aygıtı, şimdilik alanda çok dikkat çekebilecek gibi görünmüyor.

Bulut oyunculuk Logitech imzalı model dışında da taşınabilir forma getirilebiliyor. Bireyler bazı aparatlar üzerinden uslu telefonlarını bir portatif reyin konsolu haline getirebiliyor. Ancak spesifik olarak oyuna odaklanacak böyle bir makine birçok bireye çok daha kullanışlı gelebilir.

Logitech G Cloud Gaming Handheld yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.