Call of Duty: Modern Warfare 2 için telefon numara zorunluluğu duyuruldu

06.03.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Call of Duty: Modern Warfare 2 için telefon numara zorunluluğu duyuruldu

Call of Duty: Çağdaş Warfare efsanesinin yenisi Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 için tepki sürükleyen bir ayrıntı gündemde.

Call of Duty: Çağdaş Warfare, aksiyon / savaş oyunları dünyasının en ehemmiyetli üretimleri arasında yer alıyor. Savaş oyunu denildiği zaman birçok bireyin usuna gelen ilk üretim olan oyunun yenisi Call of Duty: Çağdaş Warfare 2, “28 Ekim” tarihinde PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S ve PC için çıkışını yapıyor. İşte bu oyunu satın alan kullanıcılar, oyunun online kısmını oynamak için Battle.net hesaplarına cep telefon numaralarını girmek zorunda kalacak. Burada ön ödemeli telefonlar kabul edilmeyecek, süreçte giriş kodu gönderimi / doğrulama süreci için iMessage ya da WhatsApp gibi uygulamalar da kullanılamayacak.

Kısa süre evvel çıkışını yapan Overwatch 2 için de alınan bu kararın arkasında, oyunlardaki toksisite ve makûsa kullanımlar ile çaba etmek yer alıyor. Bu gidişata çok fazla tepki gösteren kullanıcı bulunuyor. Aynı zamanda atılan adımı manalı bulanlar da yok değil.

Oyunu bundan evvel gündeme getiren ise Steam PC ön sipariş maliyeti olmuştu. Oyunun başta 700 TL görünen “klasik” sürümü Türkiye ’de bütün 1.099,00 TL maliyet yaftasıyla ön siparişte bulunuyor. Bu gerçekten nefes kesen maliyetin arkasında elbette yüksek kur yer alıyor.

Reyin için Steam ’de paylaşılan açıklama ise şöyle: “Call of Duty: Çağdaş Warfare® II ile geri dönen efsanevi Vazife Timi 141 Cerrahlarıyla kendimizi eşi benzeri görülmemiş küresel çatışmaların ortasında buluyoruz. Ufak çaplı ancak yüksek riskli sızma operasyonlarından son derece saklı vazifelere kadar birçok işlemde dostlarınla birlikte kendini savaşın içinde hisset.

Yepyeni silah tutuş mekanikleri, gelişmiş Suni Zihin, yeni Silah Atölyesi ve diğer sistematik ve grafiksel bir dizi yenilikleri kapsayan çağdaş reyin mimarisiyle Infinity Ward, serinin hayranları için çıtayı arşa yükseltiyor! Çağdaş Warfare II ’de dünyanın değişik yerlerinde ilerleyecek Tek Oyunculu Senaryo, savaşı iliklerine kadar hissetmeni sağlayacak Çok Oyunculu Mod ve hikâye tabanlı eşli Spec Ops tecrübeyi seni bilave ediyor.”

Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 yanında bu da alakanızı çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.