Call of Duty serisi için PlayStation endişesi ortadan kalktı

30.01.2023
8
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Call of Duty serisi için PlayStation endişesi ortadan kalktı

Call of Duty efsanesi özelinde Microsoft tarafından satın alınan Activision Blizzard sonrasında bir kaygı ortaya çıkmıştı.

Kaçıranlar için Microsoft, geçtiğimiz aylarda Activision Blizzard firmasını satın aldı ve bu büyük ses getiren adım için bütün 68,7 milyar dolar ödedi. Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot ve StarCraft gibi oyunların arkasındaki dev isim Activision Blizzard, Microsoft ’a ve Xbox tarafına geçti. İşte bu vaziyet pazarda büyük bir tekel kaygısi oluşturdu. Bu evhamların merkezinde özellikle COD oyunu yer alıyordu.

Call of Duty: Çağdaş Warfare, aksiyon / savaş oyunları dünyasının en ehemmiyetli imalleri arasında yer alıyor. Savaş oyunu denildiği zaman birçok bireyin usuna gelen ilk seçenek olan oyunun yenisi Call of Duty: Çağdaş Warfare 2, sadece PC ve Xbox için değil PlayStation tarafı için de çıkışını yaptı. Bugün bu mevzuda bir açıklama yapan Xbox ’ın başındaki isim Phil Spencer, çok net olarak “Microsoft, Call of Duty ’yi pazarda bir PlayStation olduğu sürece Sony platformlarında yakalamaya devam edecek” dedi. Başka Bir Deyişle COD serisi PlayStation için sunulmaya kesintisiz olarak devam edilecek.

Bu mevzu oyuncular yanında Sony tarafını da memnun ediyor. Zira Sony COD ’un ne kadar büyük olduğunu biliyor ve Microsoft ’un oyunu PlayStation tarafından uzak tutmasından oldukça korkuyordu. Bu arada Phil Spencer bugün bir açıklama daha yaptı. Xbox ’ın işvereni, oyuncuların uzun süredir büyük bir Microsoft oyunu görmemeleri hakkındaki şikayetlerini dinliyoruz dedi ve 2023 ’nam bu mevzuda yoğun ve güçlü geçeceğini iddia etti.

Çıkan son COD oyunu için Steam ’de paylaşılan açıklama ise şöyle oldu: “Call of Duty: Çağdaş Warfare II ile geri dönen efsanevi Vazife Timi 141 Cerrahlarıyla kendimizi eşi benzeri görülmemiş küresel çatışmaların ortasında buluyoruz. Ufak çaplı ancak yüksek riskli sızma operasyonlarından son derece saklı misyonlara kadar birçok işlemde dostlarınla birlikte kendini savaşın içinde hisset.

Yepyeni silah tutuş mekanikleri, gelişmiş Suni Zeka, yeni Silah Atölyesi ve diğer sistematik ve grafiksel bir dizi yenilikleri kapsayan çağdaş reyin mimarisiyle Infinity Ward, serinin hayranları için çıtayı arşa yükseltiyor! Çağdaş Warfare II ’de dünyanın değişik yerlerinde ilerleyecek Tek Oyunculu Senaryo, savaşı iliklerine kadar hissetmeni sağlayacak Çok Oyunculu Mod ve hikâye tabanlı eşli Spec Ops tecrübeyi seni bilave ediyor.”

Oyunu bundan evvel gündeme getiren ise Steam ön sipariş maliyeti olmuştu. Oyunun başta 700 TL görünen “klasik” sürümü, Türkiye ’de bütün 1.099,00 TL maliyet yaftasıyla ön siparişe açılmıştı. Bu gerçekten nefes kesen maliyetin arkasında elbette yüksek kur yer alıyor. İmal “28 Ekim” tarihinde PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S ve PC özelinde herkes için çıkışını yaptı.

Call of Duty ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.