DJI Mavic 3 Classic drone modeli resmen tanıtıldı

27.11.2022
7
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
DJI Mavic 3 Classic drone modeli resmen tanıtıldı

Drone pazarının lideri DJI, ürün gamını büyütmeye devam ediyor. Bu sefer karşımızda DJI Mavic 3 Classic yer alıyor.

DJI Mavic 3 Classic, Roland Quandt tarafından çıkış evveli ayrıntılıca sızdırıldığı için resmi tanıtım büyük bir sürpriz oluşturmadı. Tekerrürden üzerinden geçmek ismine oldukça standart ancak oturmuş bir tasarıma sahip olan drone modeli, katlanabilir yapıda olduğundan rahatlıkla taşınabilecek bir alternatif konumunda bulunuyor. DJI Mavic 3 ile neredeyse birebir aynı olan Mavic 3 Classic, DJI Mavic 3 ’deri değişik olarak bünyesinde bir telefoto kamera taşımıyor. Bunun yerine üründe tek bir 20 megapiksel Four Thirds CMOS sensörlü 24mm F2.8–11 kamera kullanılıyor.

Bu kamera ile yüksek nitelikli resimler ve maksimum 5.1K videolar çekebilen Mavic 3 Classic, microSD üzerinde artırılabilen 8 GB dahili depolamaya sahip ve uslu telefon ya da özel hakimiyetçi ile yönetilebiliyor. 5.000 mAh piliyle maksimum 46 dakika boyunca havada kalabilen ve bu iyi bir değer olan model, kendi sınıfında oranla geniş bir kitleye hitap ediyor ve yurt dışında 1.469 dolardan başlıyor. Modelin yakında Türkiye ’de de satılmasını bekliyoruz.

DJI ’ın en basit drone modelleri bile artık oldukça gelişmiş vaziyette. Ancak drone pazarı daha önceki popülerliğinden çok uzakta bulunuyor. Konulan yasaklar, artan maliyetler ve öteki bazı sebeplerden dolayı artık kullanıcılar bir drone satın almak istemiyor. Bu ürünler yurt dışına oranla Türkiye ’de daha da geride yer alıyor.

DJI Mavic 3 Classic yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.