Elon Musk sonrası Twitter ’da işler iyice karışıyor

07.01.2023
13
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Elon Musk sonrası Twitter ’da işler iyice karışıyor

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için birçok değişik büyüme gündemde yer alıyor. Musk, aralıksız konuşuyor.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre bundan böyle, “parodi” ifadesini sarihçe belirtmeden taklitçilik yapan Kendisini tanınmış bir bireyin yerine koyan tüm Twitter hesapları kalıcı olarak askıya alınacak. Musk bu mevzuda şunu aktarıyor: “Daha evvel, askıya almadan evvel bir ihtar yayınlıyorduk, ancak artık herkese sarih doğrulamayı kullanıma sunduğumuz için ihtar olmayacak. Bu, Twitter Blue ’ya kaydetmenin bir şartı olarak sarihçe belirtilecektir.”

Twitter Blue demişken, şirket burada yeni yarıyıl için bir ertelemeye gitti. Yeni Twitter Blue aboneliği geçtiğimiz günlerde iOS uygulamasına dahil edildi ancak çıkışın ABD ’deki ara tercihlerden sonraya atıldığı ortaya çıktı. Bu kutuyu ayda 8 dolar vererek satın alan herkes, Musk ’ın yukarıyada bahsettiği mavi onay rozetine sahip olabilecek. Twitter, bu bağlamda herkesin onaylı hesaba sahip olabileceği bir tercih yarıyılı geçirmek istemiyor, zira sistemi henüz bütün olarak nasıl emin hale getireceğini bilmiyor.

Twitter özelinde başka balakalar da var. Biliyorsunuz şirket geçtiğimiz hafta 3.500 ’e yakın çalışanı ile yollarını ayırdı. Yeni gelen balakalara göreyse işletme işten çıkardığı bazı personeli geriye çağırıyor. İnanılır gibi değil ancak bazı şahısların yanlışlıkla işten çıkarıldığı aktarılıyor. Bazı şahısların ise Elon Musk ’ın istekleri özelinde kilit balakalara sahip olduğunun ancak şimdi anlaşıldığı söyleniyor. Musk Twitter özelinde çok tezci davranıyor, bunun tesiri de böyle tuhaf büyümeler oluyor. Bunların yakında bitmesi beklenmiyor.

Elon Musk satın aldığı Twitter için başka ehemmiyetli tasarılar da yapıyor. Geçtiğimiz günlerde bu mevzuda birden fazla açıklama yapan Musk, anımsamak ismine platforma yakında uzun metinlerin eklenebileceğini açıklamıştı. Bu sayede uzun açıklamalar için anekdot uygulamaları üzerinden alınan ekran görüntülerinin kullanılmasını ortadan kaldırmak isteyen Musk, yüksek olasılıkla 280 şahsiyet limiti kaldırmayacak, yalnızca uzun yazıları Tweet ’lere entegre edecek bir bvefat karşımıza çıkaracak.

Twitter ’daki arama sisteminin çok makûs olduğunu belirten Elon Musk, yakında bunun da çözüleceğini, arama sistemini düzeltmenin öncelikleri arasında olduğunu belirtiyor. Musk ayrıca platformu içerik üreticilerin para kazanabileceği bir yer haline de getirmek istiyor. Bu bağlamda kendisi de para kazanmayı kasteden Musk, bu mevzudaki ayrıntıları iki hafta içerisinde paylaşacağını belirtiyor.

Ancak Musk burada özellikle video tarafına odaklanıyor. Twitter ’da bir kullanıcı ile iletileşen CEO, bu şahsa “YouTube ’da para kazanma nasıl işliyor ve Twitter bu mevzuda neyi daha iyi yapabilir? dedi ve bu mevzuda birçok yanıt aldı. Twitter ’ı YouTube ’a rakip olarak video içerikleri üzerinden para kazanılabilir bir yer haline getirmek isteyen Musk, video formatları ile ilgili şikayetlerin de çözüleceğini belirtti.

Twitter ve Elon Musk büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.