YouTube, herkese açık kullanıcı adlarını duyurdu

11.03.2023
5
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
YouTube, herkese açık kullanıcı adlarını duyurdu

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, birçok şahsı memnun edecek herkese sarih kullanıcı isimlerini duyurdu.

Bu mevzuda YouTube şu açıklamaları geçti: “YouTube ’da herkese sarih kullanıcı isimlerini kullanıma sunuyoruz. Bu, içerik üreticileri ve diğer kullanıcıları bulup etkileşim kurmanızı sağlayacak yeni bir özelliktir. Herkese sarih kullanıcı isimleri, kanal isimlerinden değişiktir ve her kanal için benzersizdir. YouTube ’da kendi stilinizi, seçtiğiniz herkese sarih kullanıcı isminizle yansıtabilirsiniz. Herkese sarih kullanıcı isminiz; kanalınızın ana sayfası, arama neticeleri, Shorts akışında yorumlar ve topluluk gönderileri gibi bazı YouTube platformlarında gösterilir.

YouTube dışında kanalınızın tanıtımını yaparken de bu ismi kullanabilirsiniz. Herkese sarih kullanıcı ismini önümüzdeki haftalarda tüm kanallar için kademeli olarak kullanıma sunacağız. Kendi kullanıcı isminizi seçebileceğinizde sizi Studio üzerinden ve e-postayla bilgilendireceğiz”

İşletmeden mevzu hakkında daha ayrıntılı olarak verilen balakalar ise şöyle: “Herkese sarih kullanıcı isimleri, platformda içerik üreticileri bulmanıza ve onlarla bağlantı kurmanıza imkân tanır. Kanal isimlerinden değişik bir işleve sahip olan herkese sarih kullanıcı isimleri, benzersiz ve kısa kanal belirleyicileridir. Herkese sarih kullanıcı isimlerinin başında “@” sembolü bulunur. Misalin, @youtubecreators.

Tüm kanallar bir herkese sarih kullanıcı ismiyle ilişkilendirilir. Herkese sarih kullanıcı isimleri hem içerik üreticileri hem de izleyicileri bulup onlarla etkileşime geçmek için kullanılabilir. Herkese sarih kullanıcı isminiz otomatik olarak kanalınızın yeni YouTube URL ’si hâline kazanç ve kullanıcıların sizi keşfetmesini basitleştirir.

Misalin, youtube.com/@youtubecreators. Bu URL ’yi kullanarak YouTube dışındaki kullanıcıları kanalınıza yönlendirebilirsiniz. Her kanalın sadece bir herkese sarih kullanıcı ismi olabilir.

Önümüzdeki aylarda herkese sarih kullanıcı isminizi yorumlarda, diğer kullanıcılardan bahsederken ve Shorts videolarında kullanabilirsiniz. Herkese sarih kullanıcı isimlerinin daha fazla alanda kullanılmasını tasarlıyoruz. Kanalınızı YouTube dışındaki kullanıcılara tanıtmak için de herkese sarih kullanıcı isminizi kullanabilirsiniz.”

Bu mevzuda işletme “ihtar” olarak şu açıklamaları da geçiyor: “Herkese sarih kullanıcı ismi ulaşımını önümüzdeki haftalarda kullanıma sunacağız. Herkese sarih kullanıcı isminizi seçebileceğinizde sizi Studio ve e-posta aracılığıyla bilgilendireceğiz. Daha fazla balaka için youtube.com/handle adresini ziyaret edin.

Çoğu gidişatta, şahsileştirilmiş bir URL ’niz varsa URL ’nizin benzersiz kısmı herkese sarih kullanıcı isminiz olarak ayarlanır. Şahsileştirilmiş bir URL ’niz yoksa veya farklılık istiyorsanız yeni bir herkese sarih kullanıcı ismi ya da otomatik olarak oluşturulmuş bir herkese sarih kullanıcı ismi seçebilirsiniz.

Herkese sarih kullanıcı isminiz, 14 Kasım 2022 ’ye kadar belirlemediğiniz takdirde YouTube tarafından otomatik olarak atanır. YouTube tarafından otomatik olarak soyulan bu herkese sarih kullanıcı ismini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.”

Şirketten mevzu hakkında paylaşılan tanıtım videosunu da sayfanın en üstünde izleyebilirsiniz.

YouTube adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.