A15 Bionic işlemcili yeni Apple TV 4K tanıtıldı

20.03.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
A15 Bionic işlemcili yeni Apple TV 4K tanıtıldı

Yeni iPad ’ler yanında bugün A15 Bionic operasyonculu yeni Apple TV 4K tanıtıldı. Ürün devasa yenilikler getirmiyor ancak dikkat sürüklüyor.

Daha Önceki nesil ile aynı tasarımı taşıyan yeni Apple TV 4K için Apple şu özeti yapıyor: “Apple ’ın sunduğu en iyi tecrübeleri evdeki en büyük ekrana getiren, bugüne kadarki en güçlü Apple TV, A15 Bionic yongaya ve HDR10+ yardımına sahip.” Baktığımız zaman yeni Apple TV 4K, toplamda iki yapılandırma alternatifiyle geliyor: 64 GB depolama alanı sunan TV 4K Wi-Fi ve süratli ağ bağlantısı ve online izleme tecrübeyi için Gigabit Ethernet yardımına, daha fazla uslu ev aksesuarına bağlanmak için Thread mesh ağ protokolüne, uygulamalar ve oyunlar için iki kat daha fazla depolama alanına 128 GB sahip TV 4K Wi-Fi + Ethernet.

Modelin kumandasına AKILB-C portu koyarak dikkat sürükleyen Apple, yeni model ile HDR10+ takviyesini getiriyor. Apple ’a göre makine bu sayede zengin görsel niteliğini daha fazla TV ekranına taşıyarak içerik üreticilerinin kastettiği göz akdikeni ayrıntıları ve canlı renkleri sunuyor. Dolby Atmos, Dolby Digital 7.1 veya Dolby Digital 5.1 surround ses ile ev sineması tecrübeyi sunabilen ürün, HomeKit dünyası için bir merkez görevi de görebiliyor.

“Yeni model, Apple kullanıcılarına gözde içeriklerini evlerindeki en büyük ekrandan izlemenin en yenilikçi yolunu sunuyor ve şimdi her zamankinden de güçlü.” diyen Apple ’ın Global Ürün Pazarlamadan Mesul Başkan Dayanakçısı Bob Borchers laflarına şöyle devam etti:

“Yeni Apple TV 4K öteki Apple cihazlarıyla meselesiz bağlantı, kullanım basitliği ve muhteşem Apple içeriklerine ulaşım sunması gibi özellikleri düşünüldüğünde aynı cinsteki öteki cihazlardan çok değişik. Evdeki herkes onda çok seveceği bir şey bulabiliyor.” Ürünşan Türkiye maliyeti 3.599 TL‘den başlıyor.

Yeni Apple TV 4K yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.