Elon Musk, Twitter ’da paralı video yarıyılını başlatabilir

23.01.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, Twitter ’da paralı video yarıyılını başlatabilir

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için dikkat toplayan tasarılar yolda bulunuyor. Musk para özelinde boş durmuyor.

Elon Musk, Twitter ’ı yalnızca reklamlara bel bağlayan bir platform olmaktan çıkarmak istiyor. Platforma ödediği parayı da çıkartmak isteyen Musk, bunun için Twitter ’da paralı video yarıyılını başlatabilir. Bu etkin olarak masada olduğu iddia edilen altyapı devreye girerse, kullanıcılar paylaşılan belirli videoları izlemek için 1 ila 10 dolar arasında bir para ödemek gidişatında kalabilir. Bu gidişat içerik üreticiler için hoş olsa da makûsa kullanıma çok sarih bir yapı oluşturacaktır. Bu açıdan düşünülen tasarı şimdiden tepki sürüklüyor ve böyle bir yola girilmemesi isteniyor. Bu sistemin özellikle cinsel içerikli videolar özelinde kasvet çıkarabileceği düşünülüyor.

Elon Musk, sabah ortaya çıkan son iddialara göre şu an Twitter Blue kutuyu içerisinde yer alan “Tweet Tertip Etme” olanağını herkese fiyatsız olarak açmak istiyor. Şayet bu hakikat olursa herkes attığı bir Tweet üzerinde farklılık yapabilecek, bunun için para verilmesi gerekmeyecek. Yüksek olasılıkla bu özellik Twitter Bluet kolisine yeterince kullanıcı sürüklemiyor, bu açıdan herkese açılarak daha fazla kullanılması hedefleniyor.

Musk, dün akşam daha evvel aylık 4,99 dolar olan Twitter Blue aboneliğinin bundan sonra aylık 8 dolar olacağını duyurdu. Bu aboneliğin içerisinde mavi onay rozeti de olacak. Yeni yarıyılda parayı veren herkes mavi onay rozeti alabilecek, daha evvel mavi onay rozeti olanlar da bunu gözetmek ismine aylık 8 dolar vermek zorunda kalacak.

Blue kutusunun maliyeti ülkelere göre farklılık gösterecek ve ekstra bazı ihtimaller de sunulacak. Bunlar arasında fiyatsız kullanıcılara oranla yüzde 50 daha az reklam, daha uzun video / sesli içerik paylaşım takviyeyi ve cevaplarda öncelik gibi ekstralar olacak. Twitter Blue hali hazırda yalnızca ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda‘da açılmış durumda.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.