Elon Musk, yeni Twitter tasarılarını açıkladı

09.01.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, yeni Twitter tasarılarını açıkladı

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için ehemmiyetli tasarılar masada bulunuyor. Musk bazılarını açıkladı.

Elon Musk satın aldığı Twitter için ehemmiyetli tasarılar yapıyor. Dün akşam bu mevzuda birden fazla açıklama yapan Musk, platforma yakında uzun metinlerin eklenebileceğini açıkladı. Bu sayede uzun açıklamalar için anekdot uygulamaları üzerinden alınan ekran görüntülerinin kullanılmasını ortadan kaldırmak isteyen Musk, yüksek olasılıkla 280 şahsiyet limiti kaldırmayacak, yalnızca uzun yazıları Tweet ’lere entegre edecek bir bvefat karşımıza çıkaracak.

Twitter ’daki arama sisteminin çok makûs olduğunu belirten Elon Musk, yakında bunun da çözüleceğini, arama sistemini düzeltmenin öncelikleri arasında olduğunu belirtiyor. Musk ayrıca platformu içerik üreticilerin para kazanabileceği bir yer haline de getirmek istiyor. Bu bağlamda kendisi de para kazanmayı amaçlayan Musk, bu mevzudaki ayrıntıları iki hafta içerisinde paylaşacağını belirtiyor.

Ancak Musk burada özellikle video tarafına odaklanıyor. Twitter ’da bir kullanıcı ile iletileşen CEO, bu şahsa “YouTube ’da para kazanma nasıl işliyor ve Twitter bu mevzuda neyi daha iyi yapabilir? dedi ve bu mevzuda birçok yanıt aldı. Twitter ’ı YouTube ’a rakip olarak video içerikleri üzerinden para kazanılabilir bir yer haline getirmek isteyen Musk, video formatları ile ilgili şikayetlerin de çözüleceğini belirtti. Ortaya çıktığı kadarıyla Twitter, sisteme yüklenecek videoların formatı özelinde çok seçici davranıyor ve bu gidişat bireylere kasvet çıkarıyor.

Twitter, Elon Musk yönetimi altında ciddi biçimde değişiyor ve değişmeye devam edecek gibi görünüyor. Ancak bu gidişat şimdilik çok iyi geri dönüşler sağlamıyor. Yapılan hesaplara göre Musk ’ın başa geçtiği günden bu yana platformun kullanıcı rakamı 1 milyondan fazla azaldı.

Twitter ve Elon Musk büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.