Google, kripto parayla ödeme konusunda Coinbase ile ortaklık kurdu

18.06.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Google, kripto parayla ödeme konusunda Coinbase ile ortaklık kurdu

İnternet devi Google, kripto para dünyasında ses getiren bir ortaklığa imzalaydı. Şirket bu ortaklığı dolaysız olarak Coinbase ile kurdu.

Google, yapılan paylaşıma göre kripto para bkocamanımı başkalaşım platformu Coinbase ile kurulan ortaklık üzerinden 2023 senesinde alıcılarının kripto para ile ödeme yapmasına imkân tanıyacak. Bu süreç şirketin ticari bulut sistemlerini ve bu sistemleri kullanan alıcıları içerecek. Bu ödeme sürecinde spesifik olarak Coinbase Commerce vasıtasını Bitcoin, Ethereum, USD Coin, Tether USD, Dogecoin, Shiba Inu ve aşırısına destek veriyor kullanacağı aktarılan internet devi, süreçte kripto ticari odaklı oluşturulan Coinbase Prime ’ı da kullanacak.

Bu ortaklık kapsamında Coinbase esasta Google ’ın bir alıcısı halini de alacak. Zira şirket artık sunucu gereksinimlerini Amazon Web Services değil dolaysız olarak Google ’ın “Cloud” başka bir deyişle bulut altyapısı üzerinden karşılayacak. Bu atılımın artta temel olarak süratle yanaşan Web3 geleceğinin olduğu aktarılıyor.

Bilmeyenler için Web 3.0, internetin merkezi olmayan ve blok zincirlerine dayalı “gelecek versiyonu” için ortaya atılan bir fikir. İçinde bulunduğumuz Web 2.0 ’dan değişik olarak Web 3.0 ’da interneti hakimiyet eden az rakamda işletme olmayacak, yapılabilirse blok zinciri esasında merkezi olmayan bir yapı kurulacak.

Web3 ’e şu an herkes çok sıcak bakmıyor. Misalin Elon Musk, Web3 fikrini / tasarısını bir “hakikat bir projeden çok pazarlama” olarak gördüğünü belirtiyor ve bunu bütün olarak kavramadığını aktarıyor. Mirasını esasta internet üzerinden kazanan Musk, bu mevzuda şunu da ilave etmeyi unutmuyor: “Belki de bu yeni teknolojileri kavramayacak kadar yaşlıyım.” Google ise yeni nesil internet teknolojileri söz mevzusu olduğu zaman geleceği gören bir şirket ve Coinbase üzerinden gelecek için ehemmiyetli bir adım atmış durumda.

Google ve Coinbase ortaklığı yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.