Asetek SimSports, “direct drive” direksiyon dünyasına üç yeni aza ilave etti

20.12.2022
12
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Asetek SimSports, “direct drive” direksiyon dünyasına üç yeni aza ilave etti

Yarış simülasyonu dünyasında süratle yükselen isimlerden Asetek SimSports, “direct drive” direksiyon dünyasına üç yeni aza ilave etti.

Ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Logitech G PRO Racing Wheel yarış direksiyonu, yarış simülasyonu dünyasına ilave edilen en son “direct drive” direksiyon sistemi olmuştu. Daha fazla bilgiye burada ulaşabileceğiniz bu dişli ya da kayışlı modellere oranla çok daha gerçekçi bir tecrübe sunan teknoloji, “güçlü, gecikmesiz ve gerçekçi” bir “Force Feedback” ortaya koyuyor. Bu alana kısa süre evvel ise Asetek SimSports firması dahil oldu.

Bilgisayar ekipmanları konusunda çok tecrübeli isimlerden olan Asetek ’in yarış simülasyonu tarafına odaklanan markası Asetek SimSports, karşımıza bir değil bütün üç değişik “direct drive” direksiyon birimsi çıkardı. Bu Forte, Invicta ve La Prima isimlerine sahip olan birimler, sırasıyla 18 Nm, 27 Nm ve 12 Nm güç getiriyorlar. 12 Nm bile tek başına çok güçlüyken, firma 27 Nm ile üst seviye profesyonel sürücüleri bile memnun edecek bir güç ortaya koyuyor.

İşletme CEO ’su tarafından yukarıyadaki videoda tanıtılan birimler, yarış simülasyonu tarafına ilk olarak çok gelişmiş pedallar ile giren şirketin tek çözümleri de olmadı. İşletme aynı zamanda S Serisi yeni bağımsız pedal sistemini ve Forte Formula direksiyon simidini de karşımıza çıkardı. Bu direksiyon ile Forte, Invicta ve La Prima isimli “direct drive” direksiyon birimleri, şirketin çok kullanışlı “süratli bağlantı” sistemini merkeze alıyor. Bu sayede birime direksiyon çıkarıp takmak basitleşiyor, esneme sorunu olmuyor.

Asetek SimSports tarafından hazırlanan mahsullerin kalitesi oldukça yüksek. Bunun etkisiyle mahsuller maalesef ucuz değiller. Misalin Forte için 840 euro, Invicta için 1.260 euro maliyet açıklanıyor. La Prima şimdilik tek başına satılmıyor. Ana birim + Formula direksiyon + pedal bir arada 1.134 euro maliyet karşımıza çıkıyor. Pedal istenmezse koli fiyati 882 euro seviyesine kadar düşüyor.

Asetek SimSports

∗Asetek SimSports mahsulleri Türkiye ’de resmi olarak satılmıyor, mahsullerin dışarıdan getirilmesi gerekiyor. Güncel kaideler ve maliyetler üzerinden şirketin mahsulleri burada çok yüksek gümrük vergileri ortaya çıkaracaktır.

Logitech G PRO Racing Wheel yarış direksiyonu bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.