DaVinci Resolve sonunda iPad dünyasına giriş yapıyor

13.05.2023
5
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
DaVinci Resolve sonunda iPad dünyasına giriş yapıyor

Video düzenleme yazılımı DaVinci Resolve sonunda iPad dünyasına giriş yapıyor. Versiyon özellikle M2 harekâtçı ile iyi uyuşacak.

Apple geçtiğimiz gün ayrıntılarına burada yer verdiğimiz 10. jenerasyon iPad ile ayrıntılarına burada yer verdiğimiz yeni iPad Pro modellerinin üzerindeki örtüyü kaldırdı. Şirket bu yeni Pro ’lar ile beraber yayınladığı basın açıklamasında şu açıklamayı da yapmıştı: “M2 yonganın çığır açan performansı DaVinci Resolve, Adobe Photoshop, Affinity Publisher 2 iPad, Octane X ve uMake dahil iPad ’de kullanılabilen birçok olağanüstü profesyonel uygulamada daha da iyi bir tecrübe sağlıyor.” Burada ismi geçen DaVinci Resolve için bugün geliştirici şirket Blackmagic Design tarafından resmi çıkış ilanı da yapıldı.

2022 ’nin dördüncü çeyreğinde çıkacağı aktarılan iPad ’lere özel Resolve, şahıslara gelişmiş bir profesyonel video düzenleme altyapısı sunacak. iPad ’e geliyor olması yalnızca video profesyonellerini değil olağan kullanıcıları da memnun ediyor zira hem fiyatsız versiyon hem de Resolve Studio ’nun iPad ’lere geleceği aktarılıyor. Fiyatlı versiyonun maliyeti henüz bilinmiyor.

Şimdilik bu versiyonlara hangi iPad ’lerin destek vereceği de açıklanmıyor. Ancak uygulamaların M1 ve M2 ’li iPad Pro ’lara özel olması bilave ediliyor. Hatta Resolve Studio özelinde yalnızca M2 ’li yeni iPad Pro ’lar için bile çıkış yapılabilir. Blackmagic RAW, H.264, H.265 ve ProRes destekleri olacak iPad uygulaması, Resolve ’un gelişmiş renk düzenleme altyapısına da sahip olacak ve Dropbox medya senkronizasyon yardımını beraberinde getirecek.

Introducing DaVinci Resolve for iPad! Get professional Hollywood quality editing and color correction tools, as well as Blackmagic Cloud multi user collaboration, Dropbox media syncing, Blackmagic RAW, H.264, H.265 and ProRes, and more! Available in Q4. pic.twitter.com/Hv7QjfaSUg

— Blackmagic Design @Blackmagic_News October 20, 2022

Yeni tanıtılan temel model için “En gelişmiş iPad ürün serimizin bir parçası olarak tamamen yine tasarlanan iPad ’i sunmaktan coşku dinliyoruz.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Destekçisi Greg Joswiak, laflarına şöyle devam etti:

“Büyük 10.9 inç Liquid Ağ Tabaka ekran, güçlü A14 Bionic yonga, uzun kenarda konumlandırılmış ilk ön kamera, süratli kablosuz bağlantı, AKILB-C bağlantı noktası ve yeni Magic Keyboard Folio gibi olağanüstü aksesuarlarla geçimlilik özellikleriyle yeni iPad daha da bedelli, çok güzergahlı ve cümbüşlü.”

Yeni Pro ’lar için “Yeni nesil Pro, iPad ile yapabildiklerinizin hudutlarını zorlayarak daha fazla efor, çok doğrultululuk ve taşınabilirlikle inanılmaz bir iPad tecrübeyi sunuyor.” diyen Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Destekçisi Greg Joswiak, laflarını şöyle sürdürdü:

“M2 yongadan efor alan yeni Pro olağanüstü bir performans sunuyor ve Apple Pencil ile tertemiz değmeden idrak etme tecrübeyi, ProRes video kayıt özelliği, süper süratli kablosuz bağlantı ve iPadOS 16 ’nın güçlü özellikleri dahil en gelişmiş teknolojileri kapsıyor. Onun gibi başka bir makine yok.”

Pro ’ların Türkiye başlangıç maliyeti 20.499 TL, olağan modelin başlangıç maliyeti ise 11.299 TL seviyesinde yer alıyor. Ürünlerin Türkiye satış tarihleri henüz belli olmuş değil.

DaVinci Resolve ve iPad büyümesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.