Ubisoft, büyük Assassin ’s Creed duyuruları yaptı

30.03.2023
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Ubisoft, büyük Assassin ’s Creed duyuruları yaptı

Reyin dünyasının en büyük isimlerinden Ubisoft, dün gece Assassin ’s Creed kâinatı için ses getiren çok sayıda bültene imzalaydı.

Dün gece Ubisoft tarafından yapılan bültenlerin en ehemmiyetlisi, sızıntıları yapılan bir sonraki AC reyin Assassin ’s Creed Mirage oldu. Sinematik tanıtım videosunu yukarıyada izleyebileceğiniz reyin, 9. Asır Bağdat ’ında geçecek ve suikastçı Basim ’in macerasını karşımıza getirecek. 2023 içerisinde çıkacak ve RPG ’den uzaklaşacak reyin, şu an buradan 330 TL‘ye ön sipariş verilebiliyor. Henüz üretim için bir oynanış videosu gelmiş değil. Bu açıdan ön sipariş konusunda tez etmemekte fayda olabilir. Ancak burada şunu da unutmamak gerekiyor. Bu üretim çıkışını yaptığı zaman yüksek olasılıkla 1.000 TL ve hatta üzerinden bir maliyete sahip olacaktır.

Ubisoft tarafından gelen diğer bültenlerden birisi sene bitmeden çıkacak ücretsiz AC Valhalla: The Last Chapter DLC‘si oldu. Bu içerikte Eivor ve Odin arasındaki bağlantıya odaklanılacağı aktarılıyor. Ubisoft ’un tertip edilen faallik kapsamında 2023 sonrası için de bültenleri oldu.

Örneğin şirket uslu telefonlar için kod ismi “Jade” olan bir mobil reyin geliştirdiklerini duyurdu. Bu “sarih dünya” olacak bilgisi verilen oyunun antik Çin yarıyılında geçeceği aktarıldı. Şirketten ayrıca Japonya ’nın eski yarıyıllarında geçen, şimdilik “Red” kod ismine sahip ana bir AC oyunu daha geliyor. Bu 2024 ya da 2025 çıkışı olası olan reyin için şimdiden büyük beklentiler bulunuyor zira sonunda AC kâinatı Japonya ’ya gidiyor.

-Ubisoft ’un dün gece paylaştığı yol haritası-

Şirket yukarıyadakiler ek olarak aynı zamanda “Hexe” kod isimli bir üretim üzerinde de çalışıyor. Bu şimdilik çok fazla ayrıntının olmadığı AC oyunları an itibarıyla iki değişik stüdyo tarafından geliştiriliyor. Dev reyin işletmeyi Ubisoft, Netflix ’in uygulamasında sunması için özel bir mobil Assassin ’s Creed oyunu geliştirdiklerini de açıklıyor. Bu arada bu kesin değil ancak işletmenin ilk AC oyunu için bir “remake” düşündüğü ortaya atılan bazı rivayetler arasında yer alıyor.

Bu arada Assassin ’s Creed için bir Netflix içeriği de yolda bulunuyor. Reyin üzerine kurulmuyor olmasına karşın kitaptan çok oyundan popülerlik kazanan, ilk iki sezonu genel olarak çok beğenilen The Witcher, Netflix ’in reyin tarafına olan ilgisini ciddi biçimde artırdı. Bu bağlamda uzun zaman evvel Ubisoft ortaklığında bir “live-action” Assassin ’s Creed dizisi duyuruldu.

Netflix tarafından geçtiğimiz yarıyılda yapılan açıklamaya göre dizisinin başında Ubisoft ’tan Jason Altman ve Danielle Kreinik yer alıyor. Geçtiğimiz senelerde çıkan filmi genel olarak beğenilmeyen Assassin ’s Creed ’in üretim aşamasında olan dizisi, Netflix ’in The Witcher tecrübesi üzerinden hoş olması umut edilen en ehemmiyetli reyin odaklı içerikler arasında yer alıyor.

Assassin ’s Creed bültenleri yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.