Twitter, mavi onay rozeti satışına yine başlıyor

22.11.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, mavi onay rozeti satışına yine başlıyor

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için yapılan mavi onay rozeti başladıktan sonra durdurulmuştu.

Elon Musk, kaçıranlar için kısa zaman evvel aylık 4,99 dolar olan Twitter Blue aboneliğinin aylık 8 dolara çıkacağını duyurdu. Bu aboneliğin içerisinde artık mavi onay rozeti de yer alıyor. Geçtiğimiz hafta etkin edilen sistem ile resmen başlayan yeni yarıyılda, parayı veren herkes mavi onay rozeti alabiliyor. 8 doları ödeyen herkesin rastgele bir kimlik doğrulaması gerekmeksizin “mavi onay rozeti” alabiliyor olması gerçekten çok makûs görünüyor ve birçok mesele yaşatıyor.

Bütün olarak bu meselelerden dolayı bir adım atan Twitter, mavi onay rozeti satışını çıktıktan kısa zaman sonra durdurmak zorunda kalmıştı. Ancak Elon Musk bu kutu üzerinden para kazanmaya kararlı. Geçtiğimiz saatlerde bir açıklama yayınlayan Musk, mavi onay rozeti satışının yurt dışındaki belirli pazarlarda 29 Kasım itibarıyla yine başlayacağını duyurdu. Her şeyin bütün olarak oturmasını istediğini belirten Musk, bu mevzudaki inadını sürdürüyor.

Daha evvel Elon Musk daha fazla para kazanmak istiyor ancak, mavi onay rozetinin bu biçimde sorgusuz sorusuz satılması büyük meselelere yol kalemtıraş izlenimi oluşturuyor demiştik. Bu mevzuda Musk ’a binlerce şahıs tarafından bu yolu seçmeme ihtarı yapıldı. Ancak Musk bunları dinlemedi ve bunun neticeyi makûs oldu. Twitter ’da kendisini ünlü bir adın, ABD devlet başkanının, büyük işletmelerin ve hatta Elon Musk ’ın yerine koyan binlerce onaylı sahte hesap oluşturuldu.

Bu hesapları menedecek ancak iş gücünün yarısından aşırısını çıkaran bir işletme olarak platformu kesintisiz olarak dolandırıcılara karşı gözetemeyecek olan Twitter, Musk yönetimi altında özellikle daha fazla kripto dolandırıcılığına sahne olacak gibi görünüyor.

Twitter ve mavi onay rozeti büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.