Hem Twitter hem de Elon Musk şirkette büyük bir işten çıkarma planlıyor

13.05.2023
10
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Hem Twitter hem de Elon Musk şirkette büyük bir işten çıkarma planlıyor

Twitter ’ı almak isteyen ancak daha sonra bıraktığı için dava edilen Elon Musk, yine almayı kabul ettiği Twitter içerisinde büyük bir işten çıkarma tasarlıyor.

Tesla ve SpaceX ’in CEO ’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter platformunu kâğıt üzerinde 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak satım alım hakikatleşmedi. Alım kararından sürpriz bir ilan yaparak bırakan Musk, daha sonra Twitter tarafından dava edilince alımı tamamlayacağını açıklamıştı. Bu kararından artık dönmeyecek gibi duran Musk, yeni ortaya çıktığı kadarıyla Twitter ’da devasa bir işten çıkarma tasarlıyor. Twitter ’dan şu an 7.500 kadar çalışan bulunduğu, Musk ’ı başa geçtikten sonra bu şahısların yüzde 75 ’i ile yolları ayıracağı iddia ediliyor.

Bu gerçekten çok büyük bir adım ve işten çıkarma amacı yalnızca Musk ’ın tasarıları arasında yer almıyor. Söylendiği kadarıyla işletmenin kendisi de uzun vakittir büyük bir işten çıkarma tasarlıyor. Bunun Musk ile bağlantılı olmadığı, şirketin senelik 800 milyon dolarlık bir ücret tasarrufu getirecek kadar personeli ile yollarını ayakarsu istediği belirtiliyor. Birçok rakibi kadar kazancı olmayan Twitter, Musk olsun ya da olmasın küçülmeye gidiyor.

Elon Musk ve ile Twitter savaşında en son bir erteleme kararı ses getirmişti. Sıradanda Musk ile Twitter arasındaki dava 17 Ekim tarihinde başlayacaktı. Ancak atılan son adım sonrasında dava ertelendi. Sürecin başındaki yargıç Kathaleen McCormick, iki tarafa ay sonuna kadar zaman verdi.

Bu safhada artık ay sonuna kadar satışın resmi olarak hakikatleştirilmesi isteniyor. Şayet alım meselesiz olarak reele dönüşürse, dava devam etmeyecek. Şayet satış süreci 28 Ekim tarihine kadar bitirilmezse, dava devam edecek ve bunun için kasım ayında yeni bir tarih belirlenecek.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.