Meta Quest 3 VR başlık için çıkış yarıyılı netleşti

19.11.2022
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Meta Quest 3 VR başlık için çıkış yarıyılı netleşti

Daha Önceki ismi Oculus Quest 2, yeni ismi ise Meta Quest 2 olan sanal gerçeklik başlığının yenisi Meta Quest 3 için çalışmalar sürüyor.

Meta Quest 2 sanal gerçeklik başlığının yenisi Meta Quest 3, yapılan resmî açıklamaya göre 2023 ’şöhret sonuna doğru lanse edilecek. Meta ’nın üst düzey yetkilisi tarafından verilen bu balaka, spesifik olarak sonbahar yarıyılına işaret ediyor. Daha evvel üzerinde çalışmaların olduğu Meta CEO ’su Mark Zuckerberg tarafından da dile getirilen Quest 3, yeniden resmî açıklamaya göre 300-500 dolar arasında bir maliyete sahip olacak ve özellikle surat ile göz takibine odaklanacak.

Bunun için birden fazla sensör ve kamera ile donatılacak üründe, kısa vakit evvel tanıtılan burada ayrıntılandırdığımız Meta Quest Pro‘da da kullanılan “pancake lens” sistemi olacak. Başka Bir Deyişle yeni sanal gerçeklik başlığı optik olarak yerini alacağı modelden daha yüksek görüntü niteliği ile besbellilik getirecek.

Meta Quest 2 sanal gerçeklik başlığı bundan evvel bir maliyet çoğalışı ile gündeme gelmişti. Başlık 128 GB ’lık versiyonuyla artık 299 dolar değil 399 dolara satılıyor. 256 GB depolamalı versiyon ise 399 değil 499 dolara alınabiliyor. Türkiye ’de daha çok Oculus Quest 2 ismiyle satılan ürün, iki senelik bir alternatif olmasına karşın maliyet çoğalışı alıyor olmasıyla tepki çekmişti.

Bu vaziyet tepki çekti zira şahıslar natürel olarak sene olarak aşınan ürünlerin ucuzlamasını bekliyor. Ancak küresel olarak ekonomik gidişatlar pek iyi değil. Bu zammın artta küresel olarak görülen negatif ekonomik gidişatlara bağlı olarak artan maliyetlerin olduğu aktarılmıştı. 

Bu arada işletme büyük önemsediği metaverse geleceği özelinde çok rakamda başka başlık üzerinde de çalışıyor. O başlıkların prototip olarak gösterilen bazı versiyonlarını ve ayrıntılarını dolaysız olarak buradaki haberimizde görebilirsiniz.

Meta Quest 3 sanal gerçeklik başlığı yanında çok bu alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.