iOS 16 ile iPhone ’lar için “temiz enerji odaklı şarj” özelliği duyuruldu

06.03.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iOS 16 ile iPhone ’lar için “temiz enerji odaklı şarj” özelliği duyuruldu

Teknoloji devi Apple, dün akşam kullanıma sunduğu iOS 16 işletim sistemine daha evvel dinlenmeyen sürpriz bir özellik ilave etti.

WWDC22 faalliğinin en ehemmiyetli bülteni olan, tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi, sayfanın altında göreöğreneceğiniz takviyeli tüm iPhone modelleri için dün akşam indirilebilir hale geldi. İşte bu iPhone modelleri senenin sonunda “Clean Energy Charging” adlı bir özelliğe sahip olacak. Apple ’a göre ilk evrede yalnızca Amerika Birleşik Devletleri pazarına özel olacak bu yeni özellik, iPhone ’ların karbon ayak izini eksiltmeyi kastediyor.

Teknoloji devine göre bu özellik etkin edildiği zaman şarj süreci ağın daha pak enerji kaynakları kullandığı zamanlara göre ayarlanacak ya da Apple ’ın deyişiyle pak enerjinin kullanıldığı zamanlara göre optimize edilecek. Henüz bu özellik bütün olarak nasıl çalışacak öğrenilmiyor ve Apple tarafından da ayrıntılı bilgiler verilmiyor. Daha fazla ayrıntının sene sonuna doğru gelmesi bekleniyor.

“iOS 16, iPhone ile yaşadığınız tecrübeyi dönüştürecek aktüellemeler sunan kapsamlı bir versiyon.” açıklamasını yapan Apple ’ın Yazılım Mühendisliğinden Mesul Başkan Yardımcısı Craig Federighi laflarını şöyle sürdürüyor:

“Kilit Ekranı ’nın görünümünü ve işleyişini, bu ekranı daha şahsi ve kullanışlı hale getiren coşku verici yeni özelliklerle tamamen yine tasarladık; aileler için iCloud Paylaşılan Resim Arşivi özelliğini sunduk; İletiler ve Mail uygulamalarına ilave ettiğimiz yeni özelliklerle irtibatı daha da basitleştirdik ve uslu teknolojilerden faydalanarak Canlı Metin ve Görsel Arama özelliklerinde yapılan aktüellemelerle büyüttük.” 

Google uygulamaları yeni iOS 16 kilit ekranı için hazır

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.