DSLR resim makineleri henüz can vermedi; “Pentax KF” tanıtıldı

23.11.2022
32
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
DSLR resim makineleri henüz can vermedi; “Pentax KF” tanıtıldı

Resim makinesi pazarı aynasız sistem modelleri standart hale getirirken, Pentax KF ile sürpriz bir DSLR adımı atıldı.

Resim makinesi pazarında uzunca bir müddettir aynasız sistem modellerin yarıyılını yaşıyoruz. Canon ve Nikon gibi DSLR ’ın uzun süreli destekçileri bile artık yalnızca aynasız sistem resim makineleri geliştiriyor. Fujifilm ve Sony gibi işletmelerin de lider olduğu bu alanda sürpriz bir adım atıldı. Resim makinesi pazarının hiçbir zaman fazla öne çıkamayan markası Pentax, K-70 adlı DSLR modelini alarak aktüelledi ve Pentax KF ismi altında karşımıza çıkardı. Evet, 2023 senesine girmeye çok az kalmışken pazara yeni bir DSLR geldi.

24 megapiksellik Acele Posta Servisi-C CMOS sensör üzerine kurulan oldukça standart tasarımlı DSLR resim makinesi Pentax KF, K-70 ’deri daha yüksek çözünürlüklü 921 ’den 1,04 milyon noktaya bir hareketli LCD ekran taşıyor ve 3 gram daha hafif 625 gram bir seçenek konumunda yer alıyor. Yağmura karşı dayanıklı olan optik vizörlü gövde, “gövde içinde görüntü sabitleme” yapabiliyor ve şirkete göre alana yeni giriş yapanlara hitap ediyor.

Beyaz, siyah ve mavi olmak üzere üç farklı renkte Mavi ve beyaz hudutlu rakamda hazırlanan DSLR modeli KF, 850 dolarlık bir yurt dışı satış maliyetine sahip. Kasım ayının sonunda raflara çıkacak modelin Türkiye ’ye gelmesini ya da pazarda çok dikkat çekmesini beklemiyoruz.

Pentax KF DSLR resim makinesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.