iOS 16 kilit ekranından istenilen her uygulamayı açabilen uygulama

04.04.2023
30
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iOS 16 kilit ekranından istenilen her uygulamayı açabilen uygulama

Teknoloji devi Apple, dün akşam takviyeli modeller için kullanıma sunduğu iOS 16 işletim sisteminde yeni olanaklar getirdi.

WWDC22 aktifliğinin en ehemmiyetli ilanı olan, tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi, sayfanın altında görebileceğiniz takviyeli tüm iPhone modelleri için dün akşam indirilebilir hale geldi. Bu dikkat toplayan işletim sistemi, yenilenmiş bir kilit ekranı getiriyor ve bu yeni kilit ekranına bazı taşıt ekipleri dahil edilebiliyor. İşte bütün olarak bu altyapı üçüncü parti uygulamalar için yeni bir kapı açtı. Bu kapıyı iyi değerlendiren uygulamalardan birisi, dolaysız olarak buradan fiyatsız olarak elde edilebilen “Launchify” uygulaması oldu.

Bazı daha gelişmiş özellikleri abonelik üzerinden elde edilebilen uygulama, şahısların iOS 16 yüklü iPhone ’ların kilit ekranından istedikleri uygulamayı açmasına imkân tanıyor. Bu sayede misalin yalnızca kilit ekranından Instagram, Messenger ya da Twitter gibi uygulamalar açılabiliyor. Sık kullanılan uygulamalara süratli ulaşım için hoş olan imkân, kilit ekranına toplam dört değişik uygulama özelinde süratli ulaşım getiriyor.

“iOS 16, iPhone ile yaşadığınız tecrübeyi dönüştürecek aktüellemeler sunan kapsamlı bir versiyon.” açıklamasını yapan Apple ’ın Yazılım Mühendisliğinden Mesul Başkan Dayanakçısı Craig Federighi laflarını şöyle sürdürüyor:

“Kilit Ekranı ’nın görünümünü ve işleyişini, bu ekranı daha şahsi ve kullanışlı hale getiren coşku verici yeni özelliklerle tamamen yine tasarladık; aileler için iCloud Paylaşılan Resim Arşivi özelliğini sunduk; İletiler ve Mail uygulamalarına ilave ettiğimiz yeni özelliklerle irtibatı daha da basitleştirdik ve uslu teknolojilerden faydalanarak Canlı Metin ve Görsel Arama özelliklerinde yapılan aktüellemelerle büyüttük.” 

iOS 16 işletim sistemi birçok iPhone modeline fiyatsız olarak sevk edildi. Bu modeller Apple ’ın resmî açıklamasına göre bütün olarak şunlar:

-iPhone 13-iPhone 13 mini-iPhone 13 Pro-iPhone 13 Pro Max-iPhone 12-iPhone 12 mini-iPhone 12 Pro-iPhone 12 Pro Max-iPhone 11-iPhone 11 Pro-iPhone 11 Pro Max-iPhone XS-iPhone XS Max-iPhone XR-iPhone X-iPhone 8-iPhone 8 Plus-iPhone SE 2. nesil veya daha yeni modeller

iOS 16 ayrıntıları yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.