Westworld ’ün yapımcılarından ses getiren yeni dizi: “The Peripheral”

11.05.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Westworld ’ün yapımcılarından ses getiren yeni dizi: “The Peripheral”

Türkiye ’de de sarih olan Amazon Prime Video ’da ekranlara gelen yeni dizi “The Peripheral” çok dikkat toplamaya başladı.

Aylık yalnızca 7,90 TL fiyatı bulunan Amazon Prime Video platformunda sezon finalini yapan Yüzüklerin Efendisi Efor Yüzükleri sonrasında The Peripheral gündem olmaya başladı. Şimdilik iki bvefatı ekranlara gelen bilim kurgu dizisinin artta çok beğenilen Westworld dizisinin imalcileri Lisa Joy ve Jonathan Nolan yer alıyor. Şu ana kadar çok iyi geri dönüşler alan diziyi Amazon şöyle özetliyor: “Minik bir Appalachian kasabasında sıkışıp kalmış genç bir kadının günlük angaryalardan tek kaçışı gelişmiş bilgisayar oyunları oynamaktır. O kadar iyi bir oyuncudur ki bir firma, onu yeni bir sistemi test etmeye yollar… Ancak onu bilave eden bir sürpriz vardır. Bu reyin gibi görünen şey bir emel, aşk ve sürükleyicilik bulma hayallerini asıllaştırır… Ama ailesini de büyük bir riske atar.”

Amazon tarafından her şeyi başlatan kaptan bvefat için verilen kısa özet ise şöyle: “Yaşama dair pek alternatif sunmayan minik bir kasabada sıkışıp kalan Flynne Fischer, gazi ağabeyi ve hasta annesi Ella ’ya destek olmak için geleceği olmayan bir işte çalışan parlak bir bilgisayar oyuncusudur. Ağabeyi onu SIM olarak bilinen gelişmiş bir oyunda takviye etmeye ikna eder. Flynne görmemesi gereken bir şey görür ve reel yaşamda risk kapılarını çalar.”

Başrollerinde Chloe Grace Moretz, Jack Reynor ve Gary Carr‘ın yer aldığı Türkçe dublaj alternatifi bulunan dizi, William Gibson‘ın Flynne ve Netherton adlı şahsiyetler üzerinde kurgulanan aynı isimli romanı temel alıyor. Bilim kurgu hayranı herkesin kesinlikle şans tanıması nasihat edilen dizi, yüksek olasılıkla uzun soluklu bir üretim konumunda yer alıyor.

Aynı Westworld içerisinde de olduğu gibi ince ayrıntılara dikkat edilmesi gereken The Peripheral dizisinin Amazon ’un sahibi olduğu IMDb ’deki puanı şu an için 10 üzerinden 8,4 seviyesinde yer alıyor.

The Peripheral dizisi yanında belki bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.