Microsoft, yeni Surface bilgisayar modellerini ve aşırısını tanıttı

29.11.2022
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Microsoft, yeni Surface bilgisayar modellerini ve aşırısını tanıttı

Yazılım devi Microsoft, bu sefer teçhizat tarafına odaklandı ve tertip edilen faallik kapsamında yeni Surface bilgisayar modellerini ve aşırısını tanıttı.

Dün akşam Meta yeni ilanlarını yaptı, bugünün yıldızı ise Microsoft oldu. İşletmenin teçhizat odaklı faalliğinde karşımıza ilk olarak Audio Dock ve Presenter Plus ile çıktı. Bu ürünlerden Audio Dock, esasta bir hoparlör ve tüm kabloları üzerine toplayarak dahili mikrofonlarıyla Microsoft Teams görüşmelerinde kullanılabiliyor. Fiziksel hakimiyet sistemlerine sahip ürün ile beraber gelen Presenter Plus ise bir kumanda. Bu da yeniden Teams görüşmelerinde kullanılması için hazırlanmış bir alternatif ve PowerPoint olanağına da sahip. Bu ürünlerin maliyetleri henüz verilmiyor.

Firmadan bugün gelen bir öbür alternatif Surface Pro 9 dizüstü modeli oldu. 13 inç boyutundaki dokunmatik ekranı ile hibrit bir alternatif olan Pro 9, istenirse Intel istenirse de ARM harekâtçılar ile seçim edilebiliyor. ARM tarafında Microsoft ile Qualcomm ’un birlikte geliştirdiği 5G dayanaklı SQ3 operasyoncu kullanılıyor. Intel tarafında ise 12. nesil Core ailesinden bazı alternatifler sunuluyor. 13 inç ekrana sahip model, yurt dışında 999 dolardan başlıyor. SQ3 operasyonculu versiyon içinse en az 1.300 dolar maliyet açıklanıyor.

Bugün tanıtılan ürünlerden bir ötekiyi bayağı dizüstü bilgisayar formunda planlanan Surface Laptop 5 oldu. 999 dolarlık başlangıç maliyeti olan dizüstü, 13,5 inç ve 15 inç olmak üzere iki değişik ekran boyutuna sahip ve eforunu yeni nesil Intel harekâtçılardan alıyor. AMD alternatifi sıçranan ve Thunderbolt 4 portu taşıyan dizüstü, aşina olmayanlara çok eksantrik gelen 3:2 en-brey oranını kullanmayı sürdürüyor.

Microsoft Surface Studio 2 Plus

Microsoft Surface Studio 2 Plus

Microsoft Surface Studio 2 Plus

Microsoft Surface Studio 2 Plus

Günün bir öbür bülteni Microsoft Surface Studio 2 Plus oldu. Hepsi bir arada masaüstü bilgisayar, yerini aldığı modelin etkileyici tasarımını / gövdesini alıyor ve performansını artırıyor. Bütün 4.299 dolarlık yurt dışı başlangıç maliyeti olan ve özellikle tasarımcılara hitap eden bu iddialı ürün, eforunu artık 11. nesil Intel Core i7-11370H operasyoncu ve Nvidia RTX 3060 ekran kartından alıyor. Dokunmatik ekranı 28 inç boyutta olan bilgisayar, Surface Pen ile konforlu bir çizim tecrübeyi vadediyor.

Bugün yazılım odaklı bir ilan da yapıldı. İşletme bugün “365” ailesine dahil edilen Microsoft Designer ile DALL-E ve Stable Diffusion karşısına bir rakip daha ilave ettiğini duyurdu. Girilen tümceleri görsel haline getirebilen ve esasında Microsoft ’un yatırım yaptığı DALL-E 2 yer alan servis, şimdilik hali hazırda geliştirme safhasında yer alıyor ve web esasında hudutlu çıkış yapılıyor.

Microsoft tarafından üretilen Surface bilgisayar modellerinin birçoğu büyük alışveriş siteleri üzerinden elde edilebiliyor. Ancak bu ürünler genelde taşıtı adlar aracılığıyla Türkiye pazarına getiriliyor. Bu akşam yeni tanıtılan ürünlerin de taşıtı adlar üzerinden Türkiye ’de satılmasını bekliyoruz.

Microsoft imzalı yeni Surface bilgisayar modelleri yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.