iPhone 14 Plus için Türkiye ön sipariş ve satış tarihleri verildi

22.03.2023
7
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
iPhone 14 Plus için Türkiye ön sipariş ve satış tarihleri verildi

Yeni iPhone modellerinden iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max sonrasında iPhone 14 Plus için de Türkiye satışı başlıyor.

7 Eylül faalliğinde tanıtılan mahsullerden iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri geçtiğimiz hafta Türkiye ’de satışa sunuldu. Bu modeller ile beraber iPhone 14 Plus ise satışa sunulmamıştı. Hatta Apple model için Türkiye tarihi de vermemişti. İşte bu vaziyet bugün değişti. Ana sayfasını aktüelleyen Apple Türkiye, batarya ömrü oldukça iyi olan telefonun 7 Ekim tarihinde ön siparişe açılacağını duyurdu. Modelin basmakalıp satışı ise 14 Ekim tarihinde yapılacak.

Biliyorsunuz 7 Eylül faalliğinde yeni AirPods ya da AirPods 2, Apple Watch Series 8, yeni Apple Watch SE ya da Watch SE 2 ve Apple Watch Ultra da tanıtıldı. Bu modellerden yalnızca Watch Ultra Türkiye ’ye gelmedi. Apple hali hazırda saat için “yakında sizinle” ibaresini kullanıyor.

Türkiye maliyetlerine kısaca bakarsak iPhone 14 30.999 TL‘den başlıyor. 14 Plus için başlangıç maliyeti 34.999 TL. 14 Pro için başlangıç bütün 39.999 TL. 14 Pro Max ise bütün 43.999 TL‘den başlıyor. Bu model en üstte olağanüstü biçimde 57 bin TL ’ye kadar çıkıyor.

İddialı görünen ve genel olarak beğenilen AirPods Pro 2 modeli Türkiye ’de 5.399 TL. 800 dolarlık Watch Ultra için başlangıç maliyeti eSIM aidatları sebebiyle bütün 27.999 TL. Watch Series 8 başlangıç maliyeti 9.299 TL. Watch SE 2 başlangıç maliyeti ise 5.999 TL seviyesinde yer alıyor. Yeni Apple mahsulleri için işletmeden gelen özel açıklamalar ise şöyle:

Apple Watch Series 8: Apple Watch Series 8 ’de yenilikçi bir sıcaklık sensörü de dahil olmak üzere sınıfının en iyisi sağlık özellikleri ve ciddi trafik kazaları için Trafik Kazası İdrak Etme özelliği bulunuyor.

Apple Watch SE: Yine planlanan Apple Watch SE, temel Apple Watch tecrübesini yeni bir başlangıç maliyetiyle sunuyor.

Yeni AirPods: AirPods Pro şimdi rakipsiz ses niteliği, gelişmiş Etkin Hengame Yasaklama özelliği ve daha da fazla basitlik sağlayan yeni özellikler sunuyor.

iPhone 14 ve 14 Plus: Popüler 6.1 inç tasarıma yeni ve daha büyük 6.7 inç boyutunu da ilave eden yeni modeller, yeni çift kamera sistemi, Trafik Kazası İdrak Etme, uydu üzerinden Acil SOS ile uslu telefon sektöründe bir ilk olan güvenlik servisi ve iPhone ’daki en uzun batarya ömrü özellikleriyle geliyor.

iPhone 14 ve 14 Pro: Her iki model de Hep Sarih ekrana, bir iPhone ’da ilk defa sunulan 48 MP kameraya, Trafik Kazası İdrak Etme ve uydu üzerinden Acil SOS özelliklerine sahip ve Dynamic Island sayesinde etkinlikler ve bildirimler almak için yeni ve inovatif bir yol sunuyor.

Apple Watch Ultra: En ekstrem etkinliklerden esin alan Apple, çığır açıcı özelliklere sahip, devrim kalitesindeki yeni tasarımı tanıttı.

iPhone 14 Plus Türkiye satışı yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.