Samsung, yayınladığı reklamlar ile iPhone 14 serisiyle dalga geçti

30.03.2023
8
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Samsung, yayınladığı reklamlar ile iPhone 14 serisiyle dalga geçti

iPhone 14 ailesi için Apple kadar Samsung da çalışmış gibi görünüyor. İşletmenin rakibine müteveccih reklamları çoğalıyor.

Samsung, iPhone 14 ailesi tanıtılmadan dün hemen sayfanın altında izleyebileceğiniz bir reklam filmini yayınlamıştı. Bu ses getiren reklam filminde Türkiye ’de de sattığı Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 ’şöhret getirdiği inovasyonlara değinen Samsung, video içerisinde sarih olarak “Bu yenilikler yakında bir iPhone ’a gelmeyecek” demişti. Samsung bu ilk reklamda dayanabilir yapı, 108 megapiksel kamera, 100x “Space Zoom” gibi yeniliklerden bahsediyor ve iPhone 14 ’leri beklemeyin gelin Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 alın diyordu.

İşletme bununla kanaat etmedi ve iPhone 14 ’lerin tanıtımı bittikten hemen sonra bir reklam filmi daha yayınladı. Yeniden altta izleyebileceğiniz reklam, dolaysız olarak Galaxy Z Flip4 üzerine heyetti. Burada Galaxy Z Flip4 sahibi bir şahıs, yüksek olasılıkla iPhone kullanan dostuna yeni dayanabilir telefonunu tanıtıyor. Bu dost telefona baktıktan sonra “Asla Samsung ’a geçmem telefonumu beğeniyorum” yanıtını veriyor. Ancak bu dost video sonunda dayanamayıp bir Galaxy Z Flip4 satın alıyor.

Bu reklam ile üstü kapalı olarak bir defa daha “iPhone 14 almayın Galaxy Z Flip4 alın, Flip tarafına katılın” diyen Samsung, Apple ve iPhone 14 ailesine müteveccih olarak Twitter ’dan da bir hayli reklam paylaşımında bulundu.

Dolaysız olarak Apple isminin kullanıldığı Amerika Birleşik Devletleri merkezli reklamlarda, işletme yeniden dayanabilir telefonlarını öne çıkarıyor ve iPhone ’ların dayanamadığını herkese göstermeye çalışıyor. Bir reklamda ise Apple ’ın 48 megapiksele çıkması, Samsung ’un ise 108 megapikselde olması öne çıkarılıyor. Hatta işletme burada 2 sene 6 ay ve 4 gündür 108 megapiksel bir telefona sahip olduğunu aktarıyor. Değişik reklamlarda da tarih veriliyor.

pic.twitter.com/61PqSryirg

— Samsung Mobile AKIL @SamsungMobileUS September 9, 2022

pic.twitter.com/cc6yKHbFoq

— Samsung Mobile AKIL @SamsungMobileUS September 9, 2022

Samsung ’un bu reklamları yalnızca Apple dünyasında değil kendi fanları arasında da tepki sürüklüyor. Ancak işletme bu stil reklamları uzun zamandır sürdürüyor ve bundan Amerika Birleşik Devletleri ’de bırakmayacak gibi görünüyor.

Bu arada Garmin ’den gelen alttaki paylaşım da Apple ’a yollama yapıyor. Öğreniyorsunuz yeni tanıtılan Apple Watch Ultra modeli dolaysız olarak Garmin ’in uslu saat alternatiflerine rakip oluyor ve Apple yeni saati için 36 saat batarya ömrü Özel bir modda 60 saat olacak açıklıyor. Garmin ise bir batarya ömrünü saatler değil aylar ile ölçüyoruz diyerek buna üstü kapalı bir yollama yapıyor.

We measure battery life in months. Anekdot hours. #Enduro2 pic.twitter.com/OcTLdpvHV6

— Garmin @Garmin September 8, 2022

Samsung ’dan gelen iPhone 14 odaklı videolar:

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.