iPhone 14 Pro ’ların Dynamic Island ’ını iPad ’e getiren konsept

23.02.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iPhone 14 Pro ’ların Dynamic Island ’ını iPad ’e getiren konsept

Yalnızca iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde yer alan Dynamic Island, bir konsept ile iPad dünyasında hayal edildi.

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde ekran deliği sabit bir boşluk olarak planlanmadı. Apple burada “Dynamic Island” sistemini karşımıza çıkardı. İnteraktif bir kullanıcı tecrübeyi sunan Dynamic Island, ileride iPad modellerine de kazanç mı dersiniz? Bunun cevabı yüksek olasılıkla “yakın yarıyıl” için hayır. Zira Apple ’ın şu an TrueDepth kamera sistemini iPad ’lere koyma mevzusunda yer kasveti bulunmuyor.

Ancak Apple günün biltihapta iPad Pro ’ların çerçevelerini inceltmeye karar verirse, yukarıyadaki benzer bir tasarım ve arayüz ile karşımıza çıkabilir. “Dynamic Island” altyapısı yer bol olduğundan iPad ’lerde çok daha kullanışlı olabilir. Genel olarak çok dikkat toplayan Dynamic Island sistemi için Apple kendisi şunları aktarıyor:

“Dynamic Island, ekipmanla yazılım arasındaki hududu belirsizleştiren tasarımı ve asıl zamanlı uyarlamayla önemli uyarıları, bildirimleri ve etkinlikleri göstermesi sayesinde iPhone ’la etkileşime geçmenin yeni yollarını sunuyor. Dynamic Island özelliğinin kullanıma sunulmasıyla, TrueDepth kamera da ekranda daha az yer kaplayacak biçimde yine tasarlandı.

Dynamic Island, ekrandaki içeriği yasaklamadan faal vaziyette kalarak kullanıcıların yalnızca değip basılı yakalama hareketiyle teftişlere daha kolay ulaşmasını sağlıyor. Arka tasarıda yürütülen Harita, Müzik veya bir giderekici gibi etkinlikler görünür ve interaktif kalıyor. Canlı Aktifliklerle maç neticeleri ve vasıta paylaşımı gibi balakalar sağlayan iOS 16 ’daki üçüncü taraf uygulamaları da Dynamic Island özelliğinden yararlanabiliyor.”

iPhone 14 ailesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.