YouTube kullanıcıları geçilemeyen 10 ’lu reklamlar görmeye başladı

25.03.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
YouTube kullanıcıları geçilemeyen 10 ’lu reklamlar görmeye başladı

Video alanının lideri konumunda yer alan YouTube, bu aralar reklam mevzusunda çok ama çok büyük tepki sürüklüyor.

YouTube dünyası daha evvel de belirttiğimiz gibi tamamen reklam kazançları ile dönüyor. Hem Google hem de içerik üreticiler, videolarda gösterilen reklamlar üzerinden para kazanıyor. Ancak artık reklamların dozu tamamen kaçmış vaziyette. Geçtiğimiz günlerde platformun videoların başına geçilemeyen 5 ’li reklamlar koymaya başladığı ortaya çıkmıştı. Ancak işletme süreci yalnızca ! 5 reklam ile sınırlamamış vaziyette. Şu an birçok kullanıcı 6 ’lı, 8 ’li ve hatta 10 ’lu reklamlar görmeye başladı. Bu reklamların geçilemediği ancak müddetlerinin 6 saniye seviyesinde olduğu belirtiliyor.

Şu an herkes tarafından görülemeyen ancak yavaş yavaş dağılan bu çoklu reklamlar, kullanıcıların karşısına özellikle TV uygulamasında çıkıyor ve ciddi zaman kaybı yaratıyor. Bu vaziyet elbette kullanıcılar arasında büyük tepki sürüklüyor. Şu an çok kısa bir izleme için bile birçok reklamı bilave etmek gerekiyor.

Bir YouTube kullanıcısının gösterdiği 8 ’li reklam

YouTube ’daki reklamlardan kurtulmak muhtemel ancak bunun için ödeme yapmayı kabul ederek buradaki bağlantıdan “YouTube Premium” abonesi olmanız gerekiyor. Bilmeyenler için Premium aboneliği için Türkiye ’de aylık maliyet 16,99 TL, avantajlı senelik maliyet ise 16,99 TL seviyesinde yer alıyor.

Premium kutuyu içerisinde Music aboneliğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Reklam mevzusunda gelinen son nokta göz önüne alındığı zaman Premium kutu şu an oldukça anlamlı bulunuyor.

YouTube ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.