Microsoft açıkladı: Xbox Game Pass ne kadar kazandırıyor?

24.02.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Microsoft açıkladı: Xbox Game Pass ne kadar kazandırıyor?

Microsoft, Xbox Game Pass servisini büyütmeyi sürdürüyor. Peki bu servis işletmeye ne kadar kazandırıyor? 2021 bilgileri geldi.

Xbox Game Pass servisi, oyuncular arasındaki popülerliğini artırmaya devam ediyor. Aylık ödeme ile 100 ’den fazla oyuna sınırsız olarak ulaşım sunan servis, Microsoft ’a sürpriz olmayacağı üzere para kazandırıyor. Peki ne kadar? Microsoft tarafından yapılan resmi paylaşıma göre dikkat toplayan servis 2021 ’in toplamında sadece konsol tarafında PC dahil değil 2,9 milyar dolar kazandırmış. Aynı yarıyılda işletme oyunlardan 9,6 milyar dolar kazanç elde etmiş.

Xbox dünyasının 2021 toplamındaki tüm kazancı ise konsol satışları ile beraber 16 milyar doların biraz üstünde yer almış. Game Pass ’in aylık abone sayısı ise yeniden Microsoft ’un bilgilerine göre ile 25 milyonu geride bırakmış gidişatta.

Kısa süre evvel Xbox Games Pass servisine yakında gelecek oyunlar paylaşıldı. 4 Ekim tarihli resmî liste bütün olarak şöyleydi:

-Chivalry 2 Bulut, Konsol ve PC – Çıktı
-Medieval Dynasty Xbox Series X|S – Çıktı
-The Walking Dead: The Complete First Season PC – Çıktı
-The Walking Dead: Season Two PC – Çıktı
-Costume Quest Bulut ve Konsol – 11 Ekim
-Eville Bulut ve Konsol – 11 Ekim
-Dyson Sphere Program PC – 13 Ekim
-Scorn Bulut, PC ve Xbox Series X|S – 14 Ekim
-A Plague Tale: Requiem Bulut, PC ve Xbox Series X|S – 18 Ekim

Game Pass servisine Türkiye ’de konsol ve bilgisayar için aylık 29,99 TL‘ye abone olabiliyorsunuz. Servisin her şeye sahip “Ultimate” koliyi ise konsol ve bilgisayar için aylık 44,99 TL‘ye elde edilebiliyor. Bu arada Xbox Live Gold üzerinden tek seferde 3 senelik Game Pass Ultimate sahibi olmak da muhtemel. Microsoft basmakalıpta bu kadar uzun süreli abonelik satmıyor.

Xbox Game Pass yeni oyunları yanında bu alakanızı çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.