Samsung Galaxy S23 serisi için güzel bir işlemci haberi geldi

11.12.2022
6
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Samsung Galaxy S23 serisi için güzel bir işlemci haberi geldi

Uzun zamandır gündemde olan Samsung Galaxy S23 serisi için bu sefer işlemci odaklı bir paylaşım yapılmış durumda.

Üç farklı modelden oluşacak ve 2023 ’ün başında lanse edilecek Samsung Galaxy S23 serisi, 2023 Şubat ayının ilk haftasında lanse edilecek. Tüm detaylarının 2023 ’e girmeden ortaya dökülmesi beklenen telefonlar, artık kesin olarak bugün tanıtılan Snapdragon 8 Gen 2 işlemci üzerine kurulacak. Hatta telefonlar kısa süre önce ortaya çıkan bilgilere göre Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin “yüksek frekans” değerine sahip özel bir sürümünü taşıyacak. Bu sürümde daha yüksek çekirdek hızları sunulacak, böylelikle de daha yüksek performans elde edilecek. Yüksek performansı uzun süre korumak adına telefonların güçlü bir soğutma taşıyacağı düşünülüyor.

Qualcomm ile yeni seri özelinde güzel bir ortaklık kuran Samsung, burada işaretle yeni seri için bir Exynos işlemci opsiyonu sunmayacak. Yani telefonlar Türkiye dahil her pazara Snapdragon 8 Gen 2 ile götürülecek. Bu durum elbette kullanıcıların fazlasıyla hoşuna gidecek. Biliyorsunuz Exynos ve Snapdragon işlemciler arasında her zaman fark oluyordu ve bu da tepki çekiyordu. Buna karşın Samsung ’un henüz Exynos işlemcileri tamamen rafa kaldırmadığını ve burada ciddi çalışmalar yaptığını belirtelim.

Prepare to play on a whole new level. 🎮 https://t.co/CSBKxSlGxD

— Samsung Mobile (@SamsungMobile) November 16, 2022

Son dönemde sürekli olarak Samsung Galaxy S23 Ultra gündeme geliyor çünkü telefon ailenin en üstünde yer aldığı için çok dikkat çekiyor. Son sızıntılar ile yüzde 100 kesinleştiği üzere telefonun arkasında 200 megapiksel geniş açı + 10 megapiksel 10x periskop telefoto + 10 megapiksel 3x telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya geliyor.

Daha önce konuşan sağlam kaynaklara göre telefonun 200 megapiksel kamera modu çok güçlü olacak. Akıllı telefon dünyasında yüksek kamera çözünürlüğü yüksek fotoğraf kalitesini tek başına garanti altına almıyor. Bu fotoğrafların bilişimsel fotoğrafçılık temelinde yapay zekâ temelinde iyi şekilde işlenmesi gerekiyor. İşte bu konuda Galaxy S23 Ultra oldukça güçlü geliyor bilgisi veriliyor.

Sağlam kaynak Ice Universe ’e göre ayrıca Galaxy S23 Ultra ile Galaxy S22 Ultra arasında düşük ışık çekimler özelinde büyük bir fark olacak. Buradaki artışın Samsung amiral gemisi telefonlar özelinde son beş yıldaki en büyük atılımlardan birisi olacağı iddia ediliyor.

Samsung Galaxy S23 serisinin detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.