“Mini” gibi “Plus” da tutmadı; iPhone 14 Plus için üretim büyük oranda kesiliyor

15.05.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
“Mini” gibi “Plus” da tutmadı; iPhone 14 Plus için üretim büyük oranda kesiliyor

Yeni iPhone modellerinden iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max sonrasında iPhone 14 Plus için de satış başlamıştı.

Ailenin pazara en son satışa çıkan iPhone modeli iPhone 14 Plus, bilave edildiği gibi çok fazla yakalamadı. İşte bu surattan Apple ’ın bir karar aldığı ve telefonun imalini ciddi oranda kestiği ortaya çıktı. Daha yeni satışa sunulan bir telefon için bu gerçekten sürpriz oldu ancak şirketin imal mevzusunda bir yine değerlendirmeye lüzum dinlediği aktarılıyor. Apple söylendiği kadarıyla 14 Plus için bir kurulum kuruluşunu tamamen durdurdu, aygıt için parça üreten bazı kuruluşlarda ise yüzde 90 ’a yakın imal azaltımına gitti.

iPhone 13 ailesinde yer alan 13 Mini çok fazla yakalamamıştı. Apple o surattan 13 mini ’nin yerine 14 Plus ’ı koydu. Ancak bu da istenileni vermedi. Fakat gelen duyumlara göre işletme “Plus” modeli hemen rafa kaldırmayacak. Bu bağlamda şu an satışlar düşük olsa da 2023 ’nam sonunda bir iPhone 15 Plus modeli de tanıtılacak.

Türkiye maliyetlerine kısaca bakarsak iPhone 14 30.999 TL‘den başlıyor. Yeni satışa çıkan 14 Plus için başlangıç maliyeti 34.999 TL. 14 Pro için başlangıç bütün 39.999 TL. 14 Pro Max ise bütün 43.999 TL‘den başlıyor. Bu model en üstte mucizevi biçimde 57 bin TL ’ye kadar çıkıyor.

Yeni Apple telefonlar için şirketten gelen özel açıklamalar ise şöyle:

iPhone 14 ve 14 Plus: Popüler 6.1 inç tasarıma yeni ve daha büyük 6.7 inç boyutunu da ilave eden yeni modeller, yeni çift kamera sistemi, Trafik Kazası İdrak Etme, uydu üzerinden Acil SOS ile uslu telefon sektöründe bir ilk olan güvenlik servisi ve iPhone ’daki en uzun batarya ömrü özellikleriyle geliyor.

iPhone 14 ve 14 Pro: Her iki model de Hep Sarih ekrana, bir iPhone ’da ilk defa sunulan 48 MP kameraya, Trafik Kazası İdrak Etme ve uydu üzerinden Acil SOS özelliklerine sahip ve Dynamic Island sayesinde etkinlikler ve bildirimler almak için yeni ve inovatif bir yol sunuyor.

iPhone 14 Plus ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.