Elon Musk, birçok büyük markayı rezil eden Twitter özelliğini kaldırıyor

18.12.2022
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, birçok büyük markayı rezil eden Twitter özelliğini kaldırıyor

Twitter ’ı bütün 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, işletme içerisinde ehemmiyetli farklılar yapmayı sürdürüyor.

Elon Musk, Twitter ’a verdiği parayı çıkarmak, platformu hasar etmeyen bir yer haline getirmek ismine birçok değişik tasarı yapıyor. Musk buna en ek olarak uzun zamandır kullanımda olan özellikler üzerinde de farklılık yapıyor. Misalin bugün bildiğimiz kadarıyla Musk, birçok büyük markayı sosyal medyada rezil eden bir Twitter özelliğini kaldırıyor. Şu an Twitter ’da atılan Tweet ’lerin altında, hesaptan sevk edilen Tweet ’in kaynağına ait bir yafta gösteriliyor. Misalin burada iPhone İçin Twitter, Android İçin Twitter veya Web İçin Twitter yazıyor. Bu sayede bireyler Tweet ’in nereden atıldığını görebiliyor.

Bu vaziyet sebebiyle şimdiye kadar birçok marka alay mevzusu oldu. Misalin Samsung ’un ya da Huawei ’nin resmi Twitter hesaplarından iPhone kullanılarak paylaşımlar yapıldı. Musk işte bütün olarak bunu kapatacaklarını duyurdu. Musk ’a göre bu özellik boşuna yer ve sistem kaynağı tüketiyor. Musk bu özelliğin en baştan neden ilave edildiğini kimsenin bilmediğini aktarıyor.

Elon Musk ve Twitter odaklı başka balakalar da var. Misalin Musk kısa vakit evvel Twitter ’da kendisini düzenleyen mühendisi kovduğunu söyledi. Musk, Twitter uygulamasının çok yavaş olduğunu söyledi, Twitter ’ın Android uygulaması üzerinde 6 seneden fazla çalışan Eric Frohnhoefer ise bunun doğru olmadığını belirten bir Tweet attı. Bunun üstüne Frohnhoefer ’ın işinden olduğu Musk tarafından Twitter ’da duyuruldu.

Twitter ’ın kendi çalışanları yanında Twitter ’ı daha iyi hale getirmek için çalışan moderasyon takımlarını da ciddi biçimde ufaltan Elon Musk, ortaya çıktığı kadarıyla bu aralar Twitter ’ın genel merkezinde uyuyor. İşletme düzelmeden Twitter ’dan ufalamayacağını söyleyen Musk, bazı tenkitlere karşın Tesla ve SpaceX taraflarını da bırakmadığını aktarıyor.

Elon Musk ve Twitter ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.