Asus DIY-APE Revolution ile tüm anakart kabloları arkada kalıyor

03.06.2023
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Asus DIY-APE Revolution ile tüm anakart kabloları arkada kalıyor

Teçhizat pazarının en büyük adlarından Asus, birçok şahsın güzeline gitmeyen kabloları Asus DIY-APE Revolution izle saklamak istiyor.

En baştan belirtelim Asus bu mevzuda bir ilke imza atmıyor. Daha evvel alandaki öteki ehemmiyetli ad Gigabyte da buna benzer bir adım atmış ve Stealth programı ile karşımıza çıkmıştı. Hatta Gigabyte ’ın efor kablosu alt kısmında olan başka bir deyişle önden görülmeyen bazı ekran kartı modelleri de yer alıyor. Asus DIY-APE Revolution kapsamında sürecin SAMA, LianLI, CoolterMaster Cooler Master değil, Cougar, Phanteks ve Jonsbo gibi adların dayanağıyla büyük bir ekosistem haline getirilmek isteniyor. Peki burada bütün olarak neyden bahsediyoruz?

Milyonlarca PC ’de yer alan “standart anakartların” ön kısımlarında çok rakamda kablo bağlantısı bulunuyor. Bu kabloları belirli bir seviyeye kadar saklamak olası ancak hepsini saklamak için imkânsız vaziyette. İşte bütün olarak bu mevzuda bir adım atan Asus, geniş çaplı düşündüğü yeni projesi kapsamında iki değişik anakart hazırladı. Bu özel anakartların tüm kablo bağlantıları arkada yer alıyor. Buna efor ve SATA bağlantıları da dahil. Bu sayede yardımlı adaleyeler kullanıldığı zaman çok pak PC montajları yapılabiliyor.

Asus DIY-APE Revolution ile hakikat anlamda kabloların saklandığı, daha doğrusu kabloların arkada kaldığı bir PC toplamak olası olacak. Şayet efor kablosu artta yer alan bir ekran kartı kullanılırsa ve operasyoncuda su soğutma yerine hava soğutma seçim edilirse, çoğu şahsı aşırısıyla memen edecek pak görünümlü ve arınması kolay bir adaleye içi montajı elde edilecek.

Kesintisiz hava akışı üzerinden performansı da artıracak bu tasarım için hem Intel hem de AMD için anakartlar hazırlandığı belirtiliyor. Süreci saklı su soğutma için de test ettiği aktarılan Asus, bu anakartları henüz ne zaman satışa çıkarak belli olmuş değil.

Asus DIY-APE Revolution yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.