40 megapiksellik Acele Posta Servisi-C aynasız Fujifilm X-T5 tanıtıldı

21.01.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
40 megapiksellik Acele Posta Servisi-C aynasız Fujifilm X-T5 tanıtıldı

Bugün resim cihazı pazarına bir alternatif daha ilave edildi. Bilave edilen aynasız resim cihazı Fujifilm X-T5 tanıtıldı.

Ayrıntılarına alttaki haberde yer verdiğimiz Canon imzalı resim cihazı sonrasında ses getiren Fujifilm X-T5, X-T4 ’şan üstüne dikkat toplayan bir alternatif olarak karşımızda yer alıyor. Şirketin beğenilen retro tasarım çizgisini devam ettiren ürün, 40 megapiksellik X-Trans BSI CMOS HR sensör üzerine kuruluyor. Mekanik perde ile saniyede 15 kare seri çekim yapabilen model, elbette resim yanında videoda da çekebiliyor.

Fuji tarafından yapılan açıklamaya göre aynasız sistem resim cihazı ile en üstte 6.2K çözünürlükte 30 fps video kayıt altına alınabiliyor. F-Log2, F-Log ve HLG opsiyonları olan ürün, istenirse dışarıya 6.2K çözünürlükte RAW video çıkarabiliyor. Bünyesinde iki adet UHS-II SD hafıza kartı yuvası olan Fujifilm X-T5, beş dingilli görüntü sabitleme sistemi ile elde yapılan çekimleri oldukça kolaylaştırıyor.

IBIS ’deri efor alan özel çekim sistemi ile bütün 160 megapiksellik resimler oluşturabilen X-T5, “suni zihin” temelli otomatik netleme sistemi ile objeleri idrak ederek takip edebiliyor. Yerini aldığı modelden daha duyarlı otomatik netleme yapan gövde, hareketli ve dokunmatik bir LCD ekran ve yüksek nitelikli elektronik vizöre sahip.

İki değişik renkte gelen Fujifilm X-T5 için açıklanan yurt dışı gövde maliyeti 1.700 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu modelin ileride Türkiye ’de de resmi garantili olarak satılacağını belirtelim. Türkiye ’de maliyet 34 bin TL etrafında olabilir. Bu arada işletme bugün 600 dolarlık X-Bayonet odaklı 30mm F2.8 1:1 macro lens modelini de tanıttı.

Fujifilm X-T5 yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.