Tesla, Türkiye ’de Karadeniz Bölgesini de es geçmeyecek

29.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tesla, Türkiye ’de Karadeniz Bölgesini de es geçmeyecek

Tesla Türkiye işlemi 2022 ’yi kaçıracak ancak 2023 ’te süratli bir başlangıç yapacak. Bu mevzuda süratli şarj tasarıları da sürüyor.

Elon Musk ’ın başında olduğu dev üretici, kaçıranlar için Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited adlı işletme üzerinden uzun zamandır Türkiye ’de işleme başlamaya hazırlanıyor. Tesla Türkiye harekâtının başında Kemal Geçer yer alıyor ve satışta olan “Model” çabuksu birçok otomobilin resmen Türkiye ’ye getirileceği biliniyor. Şirket ayrıca bu taşıtlar için Türkiye ’de süratli şarj istasyonları da kuruyor. Tesla Türkiye işlemi özelinde ilk olarak İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek ve Konya merkezli lokasyonlara süratli şarj istasyonları kurulacak.

Bugün “Tesla Superchargers” için Türkiye sayfasını aktüelleyen şirket, bu sayfaya “Karadeniz Bölgesi Coming Soon” ibaresini de ilave etti. Bu daha evvel olmayan ibare spesifik bir konum vermiyor ancak bölgenin es geçilmeyeceği anlamına geliyor. Bu arada sayfada artık İstanbul ’a ek olarak “Sarıyer Coming Soon” ibaresi de bulunuyor. Tesla sürücüleri bu istasyonlara gittikleri zaman vasıtalarını çok süratli olarak şarj edebilecek. Bu istasyonlar daha sonra değişik elektrikli taşıtlara da açılabilir.

Şirketin Türkiye işlemini en son gündeme getiren yeni iş duyuruları olmuştu. Şirket şu an kapanan duyurularda parça danışmanları, otomotiv süpervizörü, mobil servis teknisyenleri servis danışmanı, satış danışmanı ve otomotiv mekanikerleri / teknisyenleri aramaya başlamıştı. Dolaysız olarak İstanbul Beşiktaş merkezli olarak açılan bültenlerin bugün neden kaldırıldığı bilinmiyor. Şirket aradığı şahısları bulmuş olabilir ya da sitede teknik bir problem olabilir.

Şirketin Türkiye işlemi hakkında uzun zaman evvel Kemal Geçer bir açıklama yapmış ve süreç için “Tesla süratinde sürüyor” demişti. Uzun zamandır bu mevzuda suskun kalan Geçer ’in bu açıklaması bütün olarak şöyle olmuştu: “Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla süratinde devam etmekte. Tanıtıma kadar hiçbir faal satış veya ön satış faaliyetimiz yoktur. Tesla ürün ve servisleri yalnızca kendi mağazalarımızda ve kendi web sitemizde sunulacaktır.”

Tesla Türkiye işlemi yanında bu da alakanızı çekebilir: Ferrari ’nin soluk kesen otomobili

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.