Togg C-SUV alımı için kamu bankaları destek verecek

27.01.2023
5
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Togg C-SUV alımı için kamu bankaları destek verecek

Geçtiğimiz günlerde tertip edilen faallikte ilk fabrikayı açan Togg, gündemden düşmüyor. Bu sefer bir satış büyümesi ses getirdi.

Yukarıyadaki videoda göreöğreneceğiniz fabrika sonrasında daha hakikat hale gelen Togg serüveni özelinde bugün Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati bir açıklama yaptı. Bakan, Dünya ’da yer alan habere göre şunları söyledi: “Kamu bankaları ile görüşme asıllaştırdık, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve katılım bankaları taşıtın alım süreci için zorunlu teşvikleri Kâr etmeyecek biçimde kredi gibi verecek.” Bakan ayrıca “Kamuda da Togg ’un kullanımı için alım garantisi yaptık.”, “Togg büyük bir hayalin asla vurumudur.” ve “Togg cari sarihte eksilmeye neden olacak.” tümcelerini de kurdu.

Peki Togg C-SUV için ne kadar destek verilecek? Bu şimdilik öğrenilmiyor zira henüz taşıtın maliyeti açıklanmıyor. Maliyet özelinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılmış şu açıklamayı sizlerle bir defa daha paylaşıyoruz: “Başından beri de aynı şeyi söylüyoruz. Öğreniyorsunuz bu bir özel sektör yatırımı. Burada firmanın bir maliyet siyaseti var. Başından beri şunu söylüyorlar.

Türkiye ’de 12 Kasım tarihinde afet tatbikatı yapılacak

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.