Samsung Galaxy A54 5G için tasarım ortaya çıkarıldı

18.12.2022
6
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Samsung Galaxy A54 5G için tasarım ortaya çıkarıldı

Samsung yeni telefonlar geliştirmeye sürat kesmeden devam ediyor. Bu sefer bu modellerden Samsung Galaxy A54 5G gündemde.

Çıktığı zaman çok geniş bir kitleye hitap edecek ve büyük satış sayılarına erişecek orta seviye telefonlardan Samsung Galaxy A54 5G, 91Mobiles‘ın paylaşımına göre dolaysız olarak yukarıyadaki galeride görebileceğiniz tasarımla yolda bulunuyor. Yuvarlak hatlara sahip olacak telefon, ön kamerasını bir ekran deliğinde taşıyor ve artta dikey olarak gövdeye entegre edilmiş üçlü kamera modülü barındırıyor.

Çerçeveleri konumuna göre iyi sayılacak 6,4 inç ekranlı telefon, daha evvel ortaya çıkan teknik balakalara göre 50 megapiksellik bir ana kamera üzerine kuruluyor. Burada bir düşüş görülüyor zira Galaxy A53 ve Galaxy A52 modelleri 64 megapiksellik ana kamera üzerine kuruluyor. Peki çözünürlüğü düşmesi makûs bir şey mi? Bunun cevabı yüksek olasılıkla hayır.

Halen Galaxy A54 5G ’nin 50 megapiksellik ana kamerası için teknik sensör ayrıntıları ortaya çıkmadı. Ancak her zaman söylediğimiz gibi resim niteliğini çözünürlük tek başına garanti etmiyor. Başka Bir Deyişle “64 megapiksel sensör 50 megapiksel sensörden daha iyi resimler verir” stilinde kesin bir netice elde etmek olası değil. Bu açıdan Galaxy A54 ’nam 50 megapiksel kamerası, daha iyi teknik bedeller ile görüntü niteliğini çözünürlük düşecek olmasına karşın ciddi biçimde artırabilir.

Samsung Galaxy A54, daha evvel de gündeme gelmişti. Geçtiğimiz aylarda konuşan Kore merkezli kaynaklar, Samsung ’un 2023 ’nam orta seviye Galaxy uslu telefon modellerine bir derinlik kamerası koymayı düşünmediğini yazmıştı. İşletmenin bunun yerine telefonları ana kamera + ultra geniş açı kamera + makro kamera kombinasyonu ile pazar sunacağı aktarılmıştı. Hatta bu mevzuda bazı balakalar da verildi.

Örneğin Galaxy A24 modelinde 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kameralar olabilir denildi. Kaynaklara göre Galaxy A34 modeli karşımıza 48 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kamera ile çıkabilir. Galaxy A54 modeli için daha evvel de 50 megapiksel ana + 5 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kamera sistemi taşıyacak denilmişti.

Telefonlarda şu an kullanılan düşük çözünürlüklü derinlik kameraları ya da sensörleri, özellikle portre resim çekimlerinde obje ile arka tasarıyı sanal olarak ayırma mevzusunda görev yapıyor. Samsung ’un son büyüme ışığında yeni nesil teknolojiler ve suni akıl sistemleri ile beraber artık buna gereksinimi kalmamış gibi görünüyor.

Samsung Galaxy A54 5G ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Uçan otomobil modellerinin lideri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.