Türkiye ’nin ilk 98 inç QLED Google TV ’si TCL C735 satışa çıkıyor

26.02.2023
9
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Türkiye ’nin ilk 98 inç QLED Google TV ’si TCL C735 satışa çıkıyor

Yapılan resmî açıklamaya göre Türkiye ’nin ilk 98 inç QLED Google TV ’si TCL C735 yakında raflardaki yerini alıyor.

Bilkom tarafından mevzu hakkında verilen detaylar şöyle: “Geçen ay Türkiye ’de de tanıtılan ve 98 inçlik boyutuyla dikkatleri üzerine sürükleyen, yüksek görüntü ve ses tecrübeyi sunan TCL 98C735, kasım ayında Türkiye ’de satışa çıkıyor. 2021 Global Android TV pazarının 1, LCD TV pazarının ise 2 numaralı oyuncusu, dünyanın lider oturum üreticisi TCL ’in üstün QLED 4K teknolojisi ile gelen C735, Avrupa ’nın ve Türkiye ’nin ilk 98 ’ ’ QLED Google TV ’si unvanına sahip. 55 inçlik versiyonu ile EISA Award ’da 2022-2023 Best Buy LCD TV mükâfatını da kazanan TCL C735, sinema ve reyin sevincini bir üst seviyeye taşımak üzere tasarlandı.

120 Hz VRR Değişken yenileme sürati özelliğiyle daha süratli cevap, daha apaçık görüntüler ve daha akıcı bir reyin tecrübeyi sunan TCL 98C735, reyin tecrübesini dev ekrana taşıyor. Gerek zorlu FPS oyunlarını tecrübelemek isteyen rekabetçi oyuncular, gerekse vasati kullanıcılar için özellikle çok oyunculu oyunlarda ehemmiyetli bir avantaj sağlıyor.

Kullanıcılara yanılgısız bir reyin tecrübeyi sağlamak için Game Master modu ile gelen C735; daha az gecikmeli ve ekran yırtılması olmadan çok daha akıcı bir reyin tecrübesine erişiyor. Video oyunlarında ekranı optimize eden Game Master modu, VRR/ALLM gibi işlevleri tek tuşla açmaya imkân sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak TCL Game Bar aracılığıyla da kullanıcılara asıl zamanlı görüntüleme istatistikleri, nişan alma desteği, taşıt kolisi işlevleri sunuyor ve ayrıca süratli ayar panosu ile kullanıcıların harika bir reyin tecrübeyi elde etmesini sağlıyor. 

Dolby Vision IQ ile gelen C735, daha fazla sayıda renk görüntülerken Hollywood stüdyolarının bırakılmaz bileşeni IMAX Enhanced yardımlı renk kalibrasyonu ile bir içerikteki en doğru renkleri yansıtıyor. Televizyonun QLED oturumu, kontrastı ve parlaklık seviyelerini artırarak görüntüleme tecrübesini had safhaya çıkarıyor. Ses teknolojileri ile de fark yaratan C735, Dolby Atmos dayanağı sayesinde sunduğu üç boyutlu teknolojisi ile sinema tecrübesini eve taşıyor. En hoşlanılan spor, film veya reyin içeriklerinde dev ekranda çekici bir ses ve görüntü tecrübeyi ortaya çıkıyor.”

Modelin Türkiye maliyeti henüz açıklanmıyor ancak böyle devasa bir uslu televizyon için kesin olarak uçuk bir sayı bizleri bilave ediyor.

Türkiye ’nin ilk 98 inç QLED Google TV ’si TCL C735 ve Türkiye satış detayları yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.