WhatsApp arama bağlantısı özelliği nedir? Nasıl kullanılır?

11.05.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
WhatsApp arama bağlantısı özelliği nedir? Nasıl kullanılır?

WhatsApp için kısa vakit evvel bir iOS ve Android aktüellemesi yayınladı. Bu aktüelleme ile WhatsApp arama bağlantısı özelliği de geldi.

WhatsApp için daha evvel beta testleri üzerinden bildiğimiz, etkin olarak uzun zamandır test edilen birçok özellik geçtiğimiz günlerde iOS ve Android uygulamalarına sevk edildi. Şirket yeni özellikleri Apple App Store ve Google Play Store üzerinde şöyle duyurmuştu:

-Şimdi Aramalar sekmesinde WhatsApp arama bağlantısı oluşturup paylaşabiliyorsunuz.
-Artık gruptan ufaladığınız sadece idareyicilere bildiriliyor.
-Şimdi idareyiciler başkalarının iletilerini herkesten silebiliyor. Katılımcılar iletiyi kimin sildiğini görebiliyor.
-Gidişat İfadeleri ile Gidişat gönderilerine ifade bırakmak çok kolay.
-Benden sil komutu birkaç saniye içinde geri alınabiliyor.

Burada en çok dikkat toplayanlardan birisi, küresel olarak herkes için etkin edilen WhatsApp arama bağlantısı özelliği oldu. Peki bu özellik bütün olarak ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor?

Bu özellik sayesinde başlatmak istediğiniz sesli ya da görüntülü sohbetler için basit paylaşım bağlantıları oluşturabiliyorsunuz. Yolladığınız bağlantıya basan bireyler, kolaylıkla kurmak istediğiniz karşılıklı sohbete dahil olabiliyor. Dediğimiz gibi hem sesli hem de görüntü çalışan arama bağlantılarını almak ise varsayım edebileceğiniz üzere oldukça kolay.

Bunun için WhatsApp ’ın alt menüsünden “Aramalar” kısmına girmeniz, en üstte yer alan “Arama Bağlantısı Oluştur” bvefatına basmanız yeterli oluyor. Sistem otomatik olarak başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir arama bağlantısı oluşturuyor, burada yalnızca arama cinsi Sesli ya da görüntülü mevzusunda bir tercih uğru sunuluyor.

Bu arada şunu kesinlikle belirtelim. Sistemde şu an bir limitasyon bulunuyor ve henüz WhatsApp arama bağlantıları masaüstünde desteklenmiyor. Özelliğin kullanılması için şu an için kesinlikle bir uslu telefona lüzum bulunuyor. Ancak bu yakında değişebilir, süreç masaüstü tarafında da gelebilir.

WhatsApp arama bağlantısı ve kullanımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan mucizevi televizyon: C Seed N1

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.