Samsung Neo QLED QN90 TV modeli Türkiye ’de satışa çıktı

22.04.2023
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Samsung Neo QLED QN90 TV modeli Türkiye ’de satışa çıktı

Samsung, 4K HDR reyin oynanabilen, ileri teknolojilere sahip yeni Samsung Neo QLED QN90 TV modelini Türkiye ’deki kullanıcılara sundu.

Türkiye ’de 50 inç için 24.684 TL, 55 inç için 29.473 TL, 65 inç için 40.210 TL, 75 inç için 52.631 TL ve son olarak 85 inç için bütün 72.105 TL satış maliyeti olan Samsung Neo QLED QN90 TV için Samsung Türkiye şunları aktardı: “Neo QLED QN90 ’ın 50” ve 144Hz ekran yenileme süratine sahip modeli, reyin severlerin tüm lüzumlarını karşılarken, 55”, 65”, 75” ve 85” 120Hz modelleri de Türkiye ’de satılıyor. Samsung, tüm QLED ve Neo QLED modellerinde olduğu gibi QLED QN90 ’da da ekran yanmalarına karşı 10 sene garanti sunuyor.

Ayrıca, en güçlü PC oyunları ve daha aşırısını isteyen oyuncular için harikulade bir tecrübeyi odağa alıyor. Artan ve 144Hz ’ye erişen ekran yenileme sürati, Samsung QN90 Gaming TV ’nin dikkat sürükleyen özellikleri arasında yer alıyor. Bu özellik, akıcı reyin görüntüsü sunarak rahatsız edici görüntü titremelerinin önünü geçiyor.”

Özellikle reyin üzerine gidilen TV için ekstra olarak şunlar da aktarılıyor: “Süper Ultra Geniş ekran fark yaratan başka bir özellik olarak, oyunlarda istisnalı, üst düzey bir görüntüyü garanti ediyor. Ananesel 16:9 formatına ilave edilen 21:9 ve 32:9 alternatifleri, tüm oyunlarda harita genişliğini ve rakiplerin görüntülerini geliştirdiği için anında performans çoğalışı sağlıyor. Yeniden sezgisel olan ‘Reyin Menüsü ’, FPS, HDR ve Bluetooth kulaklık bağlantısı ve öteki ayarlar hakkında reyin esnasında bile süratle balaka alabilmesini sağlıyor.

Neo QLED QN90 ’ın sahip olduğu dört HDMI 2.1 portu sayesinde multimedya teçhizatları arasında tercih yapmak basitleşiyor. Ayrıca TV ’nin özellikleri arasında bulunan ‘Freesync Premium Pro ’, konsol, PC ve TV frekansları arasında eşitleme yapabiliyor. Böylece, yanılgılı grafikler ve görüntü bozulmaları önleniyor. Düşük tepki sürati ise komutların anında ekrana getirilmesini sağlıyor.”

Model ses mevzusunda da oldukça iddialı. Samsung Türkiye bu mevzuda şunları aktarıyor: “Neo QLED QN90 ’ın kullanıcılara görüntü niteliğiyle alakalı sunduğu avantajlar da çığır açıyor. Neo QLED QN90, günümüz konsollarının ve PC ’lerinin tüm grafik özelliklerini kullanarak 4K HDR ’de reyin oynamak için harikulade teknolojiler kapsıyor. Neo QLED QN90, basmakalıp LED ’lerden 40 kat daha minik ve mikroskobik bir lens kapsayan Quantum MiniLED teknolojisi sayesinde daha çekici bir görsel tecrübe sunuyor.

Ses mevzusu, aynı zamanda Neo QLED QN90 ’ın sağladığı tecrübenin temel bir bileşenini oluşturuyor. Çekici ve çok doğrultulu ses yayan Dolby Atmos özelliği ve sahnedeki nesnelerin sesini takip etmenizi sağlayan ‘Nesne Takipli Ses ’ teknolojileri, ses tecrübesini reelci bir biçimde sağlıyor. Ayrıca, 60W RMS enerji ve 4.2.2 ses kanalı ile ses niteliğini etkileyici bir biçimde yükseltiyor.

TV ’nin yanında, Samsung Soundbar ’ı senkronize ederek hoparlörlerin eforunu artıran ‘Q Symphony ’ de geliyor. Oyunculara müteveccih özelliklerinin yanı gizeme Neo QLED QN90, dizi, film ve spor gibi öteki içerik cinslerini de sinema sesi ve görüntüsünde maksimum nitelikte izlemek isteyenler için harikulade bir alternatif sunuyor. “

Samsung Neo QLED QN90 TV yanında bu da alakanızı çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan olağanüstü televizyon: C Seed N1

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.