Twitter, V.I.T.s ’ler için paralı direkt mesaj getirebilir

12.01.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, V.I.T.s ’ler için paralı direkt mesaj getirebilir

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için para kazanma odaklı ilginç bilgiler geliyor.

Twitter, ortaya atılan son bilgilere göre V.I.T.s ’ler için paralı direkt mesaj özelliği getirebilir. Buradaki V.I.T.s ’nin açılımı “Very Important Tweeters” olarak geçiyor. Şayet firma şu an aktif olarak üzerinde çalıştığı tasarılarını asla dönüştürürse, Türkçe ’ye “Çok Önemli Tweet ’çiler” olarak geçirilebilecek hesap onaylı bazı ünlü kişilere ücretli direkt mesaj atılabilecek. Söylendiği kadarıyla bu paralı direkt mesajlar için gelen kutusunda özel bir bvefat olacak, çok önemli Tweet ’çiler bu sayede sadece parası verilmiş mesajlara yanıt verebilecek. Yüksek ihtimalle bu paralı özel mesajlar öne çıkarılacak ve özel bildirimler uygulanacak.

Bu saçma görünmesine karşın inanılmaz aktif olarak kullanılacağı düşünülen süreçten, V.I.T.s ’ler yanında elbette Twitter da para kazanacak. Platformdan para kazanmak ismine sınırları zorlamaya kararlı olan Elon Musk, yakında Twitter için paralı video dönemini de başlatabilir. Bu aktif olarak masada olduğu iddia edilen altyapı devreye girerse, kullanıcılar paylaşılan belirli videoları izlemek için 1 ila 10 dolar arasında bir para ödemek vaziyetinde kalabilir.

Elon Musk, bu arada biliyorsunuz daha evvel aylık 4,99 dolar olan Twitter Blue aboneliğinin bundan sonra aylık 8 dolar olacağını da duyurdu. Bu 7 Kasım tarihinde aktüellenecek aboneliğin içerisinde artık “mavi onay rozeti” de olacak. Yeni yarıyılda parayı veren herkes mavi onay rozeti alabilecek, daha evvel mavi onay rozeti olanlar da bunu gözetmek ismine aylık 8 dolar vermek zorunda kalacak.

Blue koliinin fiyatı ülkelere göre değişiklik gösterecek. Bu mevzuda Elon Musk direkt olarak şunu söylemişti: “Satın alma eforu paritesine göre ülkeye göre özel fiyat uygulanacak.” Bu açıklama üzerinden de anlaşılabileceği üzere 8 dolarlık Blue kolii Türkiye ’de direkt kur çarpımı ile aylık 150 TL ’ye satılmayacak. Türkiye ’ye özel fiyat uygulanacak, burada yüksek ihtimalle 40-50 TL arasında bir abonelik fiyati karşımıza çıkacak.

Twitter ve mavi onay rozeti gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.